Українські музеї насилу тримаються на плаву, а їх адміністрації не замислюються про те, щоб оцифрувати експонати і показати свої багатства світу. Ще менше шансів побачити світ у предметів, які знаходяться в приватних колекціях.
Але два роки тому ентузіаст Євген Дмитрук вирішив оцифрувати власну колекцію предметів українського побуту, а згодом на її основі створив перший і поки єдиний в Україні інтернет-музей "Кровець", який в цьому році взяли в міжнародну музейну мережу Europeana.
Мета проекту - продемонструвати всьому світу етнічне надбання України. Тому «Кровець» доступний в двох мовних версіях - українською та англійською. В інтернет-музеї на сьогодні представлено понад 2000 експонатів - це одяг, прикраси і предмети побуту наших предків, відсортовані по регіонах України.
У кожній картці в середньому 12 професійних фото експоната в різній перспективі, а також детальна інформація із зазначенням походження і періоду предмета.
Колекціонери можуть додавати на сайт власні колекції, втім, поки більша частина експонатів, розміщених на сайті, належить Євгену. Є кілька предметів з українських музеїв, але Дмитрук оцифрував їх за власною ініціативою. У музеях цим займатися не хочуть, оскільки застаріле законодавство вимагає від них вести рукописні бази, а цифрові можуть виступати лише як альтернативний спосіб реєстрації експонатів. «Якусь оцифровку експонатів зробив музей «Шевченківський гай», але там тільки загальне превью. Тим часом, по всьому світу інтернет-музеї - справа цілком буденне», - каже Євген.
«У базі міжнародної мережі музеїв Europeana понад 47 млн експонатів з усього світу. З них тільки 1700 - з України, причому 1500 - наші. Навіть в Білорусі з цим справи йдуть краще », - зазначає Дмитрук. Крім інтернет-сайту у музею «Кровець» також є акаунти в Instagram, Twitter і Facebook.
«Кровець» - некомерційний проект, хоча в майбутньому творець планує його потроху монетизувати. Зараз працюють над функціональністю, за допомогою якої будь-який бажаючий зможе надрукувати собі настінний календар із зображенням історичних предметів.
При цьому «Кровець» буде стягувати ліцензійне відрахування і комісію від поліграфії, яка буде виконувати замовлення. Однак витрати на проект це не покриє. Всього на проект, без урахування витрат на колекцію, Євген витратив приблизно 30 000 грн.
У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...