Сутички між проукраїнськими активістами та представниками "Полку перемоги" сталися у Запоріжжі (фото)

Акція "Полк перемоги" за стилістикою нагадує російську акцію "Безсмертний полк".

Сутички у Запоріжжі. Фото:https://www.radiosvoboda.org/

Зранку 9 травня в Запоріжжі біля будівлі мерії відбулися сутички між представниками волонтерського руху та ветеранів війни на Донбасі, з одного боку, та учасниками акції "Полк перемоги", які планували провести ходу центральним проспектом міста. Про це пише Радіо Свобода, передають Патріоти України.

Щонайменше один учасник протистояння був затриманий поліцією.

Один із проукраїнських активістів вирвав червоний прапор у представників акції "Полк перемоги" та відніс його в прилеглі до місця інциденту двори, прапор досі не знайдений.

З обох боків у сутичках загалом брали участь близько 500 людей. Між ними відбулося пісенне "змагання": проукраїнські активісти співали гімн України, учасники акції "Полк перемоги" – радянські пісні. Прихильники "полку" вийшли на свій мітинг з радянською символікою і георгіївськими стрічками.

Згодом бійці Національної гвардії взяли в кільце до 200 учасників акції "Полк перемоги", розділивши таким чином учасників протистояння.

Акція "Полк перемоги" за стилістикою нагадує російську акцію "Безсмертний полк".

У Росії "Безсмертний полк" – це, за ідеєю, хода з портретами родичів, які брали участь у Другій світовій війні. Вона розпочиналася як громадська ініціатива, але впродовж останніх кількох років набрала більш офіційного змісту.

Нині організацією акції в Росії займається прокремлівський Загальноросійський народний фронт, після чого почали з’являтися повідомлення, що не всі учасники заходу приходять на нього добровільно. Портрети для участі в акції у Росії можна придбати в магазинах, тобто йдеться вже не про вшанування родичів, а про віддання шани будь-яким учасникам тієї війни.

Росія також сприяє організації акції "Безсмертний полк" у деяких країнах колишнього СРСР.

Зимової казки не буде: Народний синоптик дав невтішний прогноз до Нового року

субота, 10 грудень 2022, 10:45

До кінця року погода в Україні буде теплою, з "плюсами" вдень та опадами у вигляді дощю чи мокрого снігу. Про це в коментарі ТСН.ua повідомив народний синоптик Станіслав Щедрін, передають Патріоти України. За його словами, до кінця другої декади грудня...

Щоденник закопав під вишнею, але окупантам "здали" односельці: Що відомо про загибель українського дитячого письменника Володимира Вакуленка

субота, 10 грудень 2022, 9:45

У Харкові поховали 49-річного українського письменника Володимира Вакуленка. Кілька місяців після того, як окупанти викрали чоловіка, про його долю нічого не було відомо. Знайшли тіло чоловіка у братській могилі під Ізюмом під номером 319. Мама загибло...