Сутички між проукраїнськими активістами та представниками "Полку перемоги" сталися у Запоріжжі (фото)

Акція "Полк перемоги" за стилістикою нагадує російську акцію "Безсмертний полк".

Сутички у Запоріжжі. Фото:https://www.radiosvoboda.org/

Зранку 9 травня в Запоріжжі біля будівлі мерії відбулися сутички між представниками волонтерського руху та ветеранів війни на Донбасі, з одного боку, та учасниками акції "Полк перемоги", які планували провести ходу центральним проспектом міста. Про це пише Радіо Свобода, передають Патріоти України.

Щонайменше один учасник протистояння був затриманий поліцією.

Один із проукраїнських активістів вирвав червоний прапор у представників акції "Полк перемоги" та відніс його в прилеглі до місця інциденту двори, прапор досі не знайдений.

З обох боків у сутичках загалом брали участь близько 500 людей. Між ними відбулося пісенне "змагання": проукраїнські активісти співали гімн України, учасники акції "Полк перемоги" – радянські пісні. Прихильники "полку" вийшли на свій мітинг з радянською символікою і георгіївськими стрічками.

Згодом бійці Національної гвардії взяли в кільце до 200 учасників акції "Полк перемоги", розділивши таким чином учасників протистояння.

Акція "Полк перемоги" за стилістикою нагадує російську акцію "Безсмертний полк".

У Росії "Безсмертний полк" – це, за ідеєю, хода з портретами родичів, які брали участь у Другій світовій війні. Вона розпочиналася як громадська ініціатива, але впродовж останніх кількох років набрала більш офіційного змісту.

Нині організацією акції в Росії займається прокремлівський Загальноросійський народний фронт, після чого почали з’являтися повідомлення, що не всі учасники заходу приходять на нього добровільно. Портрети для участі в акції у Росії можна придбати в магазинах, тобто йдеться вже не про вшанування родичів, а про віддання шани будь-яким учасникам тієї війни.

Росія також сприяє організації акції "Безсмертний полк" у деяких країнах колишнього СРСР.

Банки готуються переписати ставки за валютними депозитами: Чого чекати українцям

четвер, 8 червень 2023, 17:54

Українці дедалі менше відкривають депозити в іноземній валюті. Проблема у ставках – банки приймають долари та євро майже під 0%, тому клієнти не бачать сенсу у таких вкладах. Однак ситуація незабаром може змінитися. Про це розповів фінансовий аналітик ...

Навіть за невиплату аліментів: У водіїв-боржників можуть забрати права прямо на дорозі

четвер, 8 червень 2023, 17:42

В Україні патрульні поліцейські стали частіше складати адміністративні протоколи за ч. 3 ст. 126 КУпАП та забирати посвідчення водія у водіїв, які мають заборгованість з виплати аліментів. Якщо патрульні поліцейські зупиняють автомобіль, то вони переві...