Експерти Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) розробили пакет змін до чинного законодавства України щодо взаємодії з окупованим Кримом. Серед розроблених документів - механізм видачі кримчанам, які залишаються на півострові, українських документів. Про це повідомив Крим.Реалії експерт організації Борис Захаров, інформують Патріоти України.
За словами Захарова, спосіб видачі кримчанам актів цивільного стану українського зразка на підставі відповідних рішень українських судів, запропонований Міністерством юстиції України в законі № 3171, не вірний. А проблему можна вирішувати оперативніше і простіше.
"У міжнародному праві є таке поняття, як "намібійський виняток". Коли ПАР окупувала Намібію, місцеві документи теж не визнавалися міжнародним правом. Однак потім стало очевидно, що акти громадянського стану повинні визнаватися, оскільки інших підтверджень таких фактів просто немає.
У нас окупована тільки частина території, тому ми цілком можемо визнати в адміністративному порядку факти народження та смерті. Тоді судові процедури будуть потрібні тільки у виняткових випадках", - зазначив правозахисник.
Свій пакет напрацьованих змін до законодавства експерти УГСПЛ мають намір представити громадськості в кінці лютого.
5 січня Верховна Рада України прийняла в другому читанні закон № 3171, яким внесено зміни до Цивільно-процесуального кодексу щодо встановлення фактів народження або смерті на окупованих територіях - в Криму і регіонах Донецької і Луганської областей.
Документ був ініційований і розроблений Міністерством юстиції України. У відомстві запевняють: він значно спрощує процедуру видачі українських документів громадянам, які залишаються в окупації. У той же час, правозахисники не згодні із запропонованим варіантом вирішення проблеми і вважають цей закон поспішним.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...