Тарифи ростуть: Як платити за світло в 1,5 рази менше (інфографіка)

В 2017 році тарифи на електроенергію зростуть на 30%, однак фахівці зазначають: якщо переглянути своє споживання, можна економити до 60%.

В побуті можна зекономити до 60% електроенергії. Фото: Femel.com.

Для максимального ефекту економії експерти рекомендують проводити енергозберігаючі заходи комплексно, всім будинком, об’єднавшись з сусідами в ОСББ. А ось економити електроенергію кожен може самостійно. Витрати на світло в платіжках в рази нижчі від витрат на газ і тепло, а от заходи по економії електрики технічно доступніші. Про це йдеться в статті Сегодня, передають Патріоти України.

Найбільше електроенергії, пояснює менеджер з управління проектами ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк, споживає холодильник. При цьому на його енергоспоживання впливає кілька чинників: температура в приміщенні, близькість до стіни, а головне – клас енергоспоживання. Нові холодильники класу “А” і вище використовують менше електрики, а старі – більше. У середньому холодильник за місяць намотує від 30 до 70 кіловат*год.

Електрична плита за годину може “з’їдати” 1,6 кВт електроенергії. Якщо щодня користуватися плитою одну годину, за місяць “накрутить” до 50 кВт*год.

На інфографіці можна побачити, як змінювалися тарифи на електроенергію при споживанні від 100 до 600 кВт*год.

“Найбільш енерговитратні побутові прилади: холодильник, плита (якщо вона є), мікрохвильова піч, пральна машина, духова шафа, електрочайник (кавоварка). Також споживають багато електрики телевізор, освітлення, комп’ютер, тахометр, кондиціонер, праска, музичний центр. Але все залежить від марки, року випуску, класу енергоефективності, кількості тощо”, – розповідає експерт у сфері енергоефективності.

Якщо щодня по п’ять годин користуватися комп’ютером і монітором середньої потужності, за день може намотати 1,1 кВт*год, а за місяць – 33 кВт*год. На даний момент, при використанні понад 100 кВт, за 33 кВт доведеться заплатити 42,5 гривні. Власникам геймерського системного блоку з великим монітором доведеться платити більше – до 90 кВт*год (116 гривень), за умови, якщо щодня користуватися комп’ютером по п’ять годин.

Навіть сучасний телевізор, якщо ним користуватися не більше п’яти годин щодня, за місяць навряд чи намотає більше 20 кВт*год (25,8 гривень).

Нагадаємо, що з квітня 2015 року НКРЕКП підвищує тарифи для населення згідно з чітким графіком у 5 етапів, 4 з яких уже відбулися. В результаті світло для українців з 2015 по 2017 роки подорожчає в 2,6 рази:

з 30,8 до 90 копійок за кВт*год при обсязі споживання до 100 кВт*год на місяць;

з 41,9 до 186 копійок кВт*год при споживанні понад 100 до 600 кВт*год на місяць;

з 134 до 168 копійок кВт*год-за обсяг, спожитий понад 600 кВт*год на місяць.

Готуйтеся до аномалій! В Україну йде різке потепління до +20 - прогноз синоптика

субота, 18 січень 2025, 22:55

У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...