Розмови про створення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні йдуть вже давно. Але останнім часом деякі священики та єпископи УПЦ МП вже відкрито повстають проти російської церкви та сепаратизму свого українського керівництва. 4 травня Патріоти України опублікували ексклюзивне інтерв'ю з ієреєм Лукою Радванським про створення Українського Патріархату та повну відмову від Москви усіх церков нашої держави, а також про неправильність "вимагання покаяння від патріарха Філарета, чим займається зараз керівництво МП". Сьогодні з подібною ідеєю виступив вікарій Київської Митрополії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко у своєму інтерв'ю "Волинській правді".
Митрополит зазначив, що християнський патріотизм - це дієва любов до Батьківщини, а не слова. "Треба молитися за свою землю, треба працювати на своїй землі, треба боротися із неправдою. І, якщо потрібно, треба і захищати її зі зброєю в руках. Що і роблять зараз наші теперішні патріоти, які боронять цілісність нашої Держави". Росію він назвав державою-агресором, та додав, що "імперіалізм", на жаль, притаманний деяким нашим православним "братам".
Також владика Олександр виказав свою думку щодо розколу та створення Єдиної Помісної Православної церкви. "Звичайно, існуючий розкол – це болюча рана на тілі церковному не тільки України, це – болюча рана усього вселенського Православ’я. І чим далі ми живемо із цим розколом, тим болючішим він є, і тим більше він створює проблем для всього світового Православ’я, оскільки він розширюється, і проблема ця нікуди не дінеться. На мою думку, можливо,більш правильно треба було діяти у 90-х роках, коли сам розкол трапився. Можливо,тоді не вистачило цілковитого розуміння в питанні його вилікування, або був неодоцінений потенціал самої події утворення незалежної Держави Україна. І, відповідно, розуміння того, про що говорить 34 Апостольске правило, що «єпископам всякого народу слід визнавати першого з них». Звісно, Українська Православна Церква, як це було задекларовано у багатьох документах, у тому числі на Харківському соборі 1992 року, і на Помісному соборі 1991 року, має право на помісний статус. Наша Церква має право бути рівноправною сестрою серед Православних Церков. На жаль, це на сьогоднішній день не трапилося. Своєю чергою, з боку священноначалія Російської Православної Церкви, наскільки я розумію, фактор утримання України в орбіті свого впливу є прерогативним".
"Для нас зараз, зокрема з огляду на сьогоднішні події, що відбуваються на сході України, звісно, було б бажано, щоб і духовна риза не була роздираєма так, як сьогодні роздирається цілісність нашої Держави. Я розумію, що дехто з тих, хто пішов свого часу у розкол, зробив це з амбітних міркувань. Але були й інші, які зробили це з міркувань патріотичних, які мали місце. Треба шукати шляхи подолання явища, яке ми сьогодні називаємо розколом. Блаженніший Митрополит Володимир, у своєму заповіті, зазначив, що ми не можемо спокійно дивитися на те, як зараз роздирається Тіло Христове і брат на брата дивиться скоса. Ми повинні зайнятися заліковуванням цього розколу. Але проявити це як з одного боку, так і з іншого боку. Зрозуміло, що ніхто ні з яким покаянням, так як його розуміють певні представники нашого священноначалія, не прийде, і на колінах вимолювати прощення не буде. Варто зрозуміти, що Помісну Церкву треба робити якимось іншим шляхом. І вона, ця Помісна Церква, має право на існування.
Звісно, усі в одну огорожу церковну, на жаль, не зберуться. Проте залікувати розділення треба. Свого часу, мною, як головою Відділу зовнішних церковних відносин, як секретарем, блаженної пам’яті, Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира, і як постійним членом Священного Синоду, було зроблено багато чого у цьому напрямку. І ці здобутки мали свій результат", - підкреслив митрополит.
Україна, на його думку, має бути цілісною соборною Державою, "безумовно із поверненням Криму". Нагадаємо, що Олександр Драбинко в грудні 2015 року активно відстоював українську мову на Богослужіннях, через що мав певні суперечки зі своїм керівництвом - митрополитом Онуфрієм - але позицію не змінив. "Ми служили українською, служимо і будемо служити", - сказав тоді владика Олександр.
Митрополит Олександр Драбинко - впливова та авторитетна постать, він користується повагою у більшості вірян УПЦ (як МП, так і КП та УАПЦ). Його ідеї підтримують тисячі людей, бо митрополит захищає патріотичні погляди та відкритий для преси і конструктивного діалогу.
Під об'єднанням у Єдину Помісну Церкву ми маємо на увазі те, що патріоти з усіх православних церков України об'єднаються заради спасіння людських душ, цілісності нашої Батьківщини та її процвітання. У такому випадку всі священники та парафіяни, що стануть на сторону патріотизму та любові до Батьківщини, і створять ту Єдину Церкву, яка буде здатна подолати проблеми та більшість внутрішніх і зовнішніх ворожих загроз, які на сьогодні жодна з існуючих церков подолати, на жаль, не змогла і не зможе.
Спецкореспондент Анна Бондаренко
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення. Як пише видання Express, швейцарський уряд пропонує моло...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...