У слонів є свої "дідусі" і "бабусі", - дослідження вчених

Виживання слоненяти безпосередньо залежить від наявності "бабусі".

Сімейство слонів. Фото: Pikabu.

Для кожного з нас бабуся - втілення мудрості, турботи і затишку. При цьому у більшості видів тварин бабусі не грають ролі у вихованні підростаючого покоління. По-перше, тварини зазвичай не живуть так довго, по-друге - не всі утворюють згуртовані сім'ї, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Професор Філліс Лі збирала дані про 800 слонів в кенійському національному парку Amboseli близько 40 років (з такими термінами доводиться мати справу, якщо вивчаєш тварин, які живуть так само довго, як і люди). І з'ясувала, що від наявності бабусі залежить... виживання слоненяти!

Слони живуть великими сім'ями, які складаються з особин різного віку. Що ж робить слонячих бабусь такими важливими?

У слонів прийнято вважати главою сімейства найстаршу самку. Вона веде зграю до харчів і води, керує родичами при випадковій зустрічі з іншою родиною.

У сім'ях, де є бабусі, слонихи народжують частіше.

Саме вони захищають слоненят, доглядають за ними і допомагають долати перешкоди, які завжди можуть виникнути на шляху. Літні слонихи не конкурують з родичами за їжу, як це часто буває у інших тварин, а дають змогу дитинчатам харчуватися першими.

Професор Лі каже, що слони - на диво розумні тварини і, щоб вивчити їх краще, знадобиться багато років. Так що, якщо вас виростила бабуся, знайте, що у вас зі слонами трохи більше спільного, ніж здається.

Полювання триває: На окупованій Херсонщині загарбники провели рейд у пошуках підпілля

неділя, 10 грудень 2023, 7:36

За даними Центру національного спротиву, окупанти провели рейд в Генічеському районі Херсонської області в пошуках підпілля, передають Патріоти України. Дослівно: "Ворог продовжує репресії на тимчасово окупованих територіях Херсонської області". Деталі...

"Важливо, щоб люди розуміли": Галущенко пояснив, які блекаути загрожують Україні

неділя, 10 грудень 2023, 7:30

За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, якщо в Україні й ставатимуться відключення світла внаслідок російських атак, то вони, швидше за все, матимуть тимчасовий характер, передають Патріоти України. Джерело: Галущенко в ефірі єдиного ...