Для кожного з нас бабуся - втілення мудрості, турботи і затишку. При цьому у більшості видів тварин бабусі не грають ролі у вихованні підростаючого покоління. По-перше, тварини зазвичай не живуть так довго, по-друге - не всі утворюють згуртовані сім'ї, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Професор Філліс Лі збирала дані про 800 слонів в кенійському національному парку Amboseli близько 40 років (з такими термінами доводиться мати справу, якщо вивчаєш тварин, які живуть так само довго, як і люди). І з'ясувала, що від наявності бабусі залежить... виживання слоненяти!
Слони живуть великими сім'ями, які складаються з особин різного віку. Що ж робить слонячих бабусь такими важливими?
У слонів прийнято вважати главою сімейства найстаршу самку. Вона веде зграю до харчів і води, керує родичами при випадковій зустрічі з іншою родиною.
У сім'ях, де є бабусі, слонихи народжують частіше.
Саме вони захищають слоненят, доглядають за ними і допомагають долати перешкоди, які завжди можуть виникнути на шляху. Літні слонихи не конкурують з родичами за їжу, як це часто буває у інших тварин, а дають змогу дитинчатам харчуватися першими.
Професор Лі каже, що слони - на диво розумні тварини і, щоб вивчити їх краще, знадобиться багато років. Так що, якщо вас виростила бабуся, знайте, що у вас зі слонами трохи більше спільного, ніж здається.
Директорка Ліцею №8 Оболонського району Києва Тетяна Осадча публічно звернулася до мешканців міста через ситуацію, що склалася у шкільному укритті. Вона висловила підтримку колегам – директорам закладів освіти Оболонського району Ользі Лосенко та Євген...
Шевченківський районний суд Києва зобов'язав "Укрпошту" заплатити компенсацію моральної шкоди клієнту, лист якого не вручили адресатові. Киянин просив суд стягнути компенсацію в 16 тис. грн, однак суддя вирішив зменшити компенсацію до 500 грн. Про це ...