Україна згадує київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", котрі загинули в бою 29 січня 1919 року під Крутами. До річниці історичної події створили емоційне відео, яке виклав на YouTube Президент Петро Порошенко, повідомляють Патріоти України з посиланням на Подробности ua.
"Україна зробила висновки з тих подій. Сьогодні ми будуємо потужну армію, щоб дати відсіч нахабному ворогу", -- говориться в коментарі під відео. У ролику проводиться паралель між боєм під Крутами 1919 року і сучасною війною на Донбасі. "Ми вистояли тоді, щоб ви боролися сьогодні", --звернувся до глядачів голос за кадром від імені Героїв Крут.
Нагадаємо, 97 років тому українці вийшли назустріч багатотисячній армії Михайла Муравйова. На боці України билися тільки 400 воїнів козацтва і київські курсанти. Бій відбувся на залізничній станції Крути, що за 130 кілометрів від Києва.
Тривав бій 5 годин. Одним з найжахливіших епізодів того бою – поховання 27 юнаків, котрі потрапили в полон до більшовиків і були страчені. На перепохованні в Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав загиблих юнаків героями, а поет Павло Тичина присвятив їм вірш "Пам'яті тридцяти".
Після цього про подвиг юнаків під Крутами було забуто більше, ніж на 70 років. Десятиліттями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вігадками. Тільки в 2006 році на місці бою під Крутами установлено пам'ятник, а з нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив памятну гривню.
Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...