В Україні можуть нарешті запровадити покарання для лікарів, що відмовляють батьків від вакцинації дітей (відео)

Цього року ледве не всією країною рятували дівчинку, яка саме через відсутність щеплень мало не померла. І таких випадків безліч.

ВАкцинація дітей - безпека здоров'я. Фото: nashamama.com

Епідемії хвороб, про які у світі забули кілька десятиріч тому, можуть накрити Україну. Про це попереджають фахові лікарі, йдеться в сюжеті ТСН. Новину передають Патріоти України.

"Ніхто вже не приховує, що у нас є правець, що у нас є коклюш і у нас вже кір цього року розповсюджується дуже швидко", - твердить експерт ЮНІСЕФ Катерина Булавінова. "Наші діти хворіють на недуги, про які вже давно забули в цивілізованих країнах світу. Україна має найнижчі показники охоплення вакцинацією серед усіх європейських країн. Це треба змінити", - вважає керівник МОЗу Уляна Супрун.

Епідемії хвороб можуть поглинути Україну – попереджають провідні лікарі, адже натепер обов'язкові щеплення має лише один із трьох дітей. З упередженими щодо вакцин батьківськими настроями обіцяють боротися, обговорюють чи не ввести адміністративну відповідальність для лікарів і посадовців.

Цього року ледве не всією країною рятували Надійку Савушкіну. Через банальну подряпину на нозі в організм потрапив правець – смертельно небезпечна хвороба, щеплень від якої дівчинці не робили. Діагноз встановили, вже коли дитина зі страшними судомами потрапила у реанімацію. Зупинити хворобу могла спеціальна сироватка, якої в Україні не було. Її знайшли за кордоном, оплатили і привезли благодійники. Мамі дівчинки досі важко згадувати пережите, бо в дитини залишилися скривлений хребет і постійний біль у нозі. "Раджу всім мамам, що б лікарі не казали, а ці всі щеплення робити! Страшно, не страшно, а робити їх треба, щоб випадків таких більше не було", - каже Ірина Савушкіна.

Діти не щеплені, бо вакцини останні чотири роки були у дефіциті – держава їх закуповувала із запізненням. Тепер ситуація поліпшується. "Сьогодні вакцини в наявності майже всі, починаючи з пологового будинку. Можу сказати, що відсутня лише вакцина від кору, паротиту, краснухи, якою діти починають щеплюватись в однорічному віці. Вона очікується, обіцяють, в кінці 2016 року", - каже імунолог Ольга Костенко. За її даними, батьків, які відмовляються вакцинувати дітей, меншає.

Тепер у "тренді" не відмовлятися від щеплень узагалі, а перебирати вакцинами. Наприклад, після кількох випадків хвороб дітей люди приписали деяким медпрепаратам небезпечні ускладнення, а лікарі своїми озвученими підозрами лише додали авторитетності чуткам про погану якість вакцин. З такими упередженими щодо вакцин батьківськими настроями обіцяють боротися ледве що не адміністративною відповідальністю для лікарів і посадовців. "Вони самі кажуть людям, що не треба вакцинуватись. Я вважаю, це злочини, які треба відслідковувати, і такі лікарі мають каратися. Має бути чітко сформульована адміністративна відповідальність тим людям, які дозволяють собі надавати нефахові, некваліфіковані консультації і тлумачення, які приводять до масового антивакцинального психозу у населення", - вважає голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

По Україні сьогодні до +17℃: Синоптики оновили прогноз на 28 лютого

середа, 28 лютий 2024, 7:56

На середу, 28 лютого, в Україні синоптики прогнозують невелику хмарність. . Опадів не передбачається. Про це повідомляє Український гідрометеоцентр. . Вітер очікується південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря у східних регіонах +2... +7℃, в за...

Колаборанти можуть не радіти: Загарбники на окупованих територіях забирають житло навіть у тих, хто взяв "паспорт" РФ, - ЦНС

середа, 28 лютий 2024, 6:50

Російські загарбники продовжують здійснювати рейди по підконтрольних їм населеним пунктам та визначають помешкання не лише такі, які не мають власника, але і які переоформленні відповідно до російського законодавства. Про це йдеться у повідомленні Цент...