Біологам з Великобританії і Японії вдалося відновити зір кроликів, виростивши багатошарову тканину ока з людських стовбурових клітин. Наукова робота про це з'явилася в журналі Nature, а короткий переказ - на сайті Кардіфського університету, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Око складається з «спеціалізованих» тканин, які створюються з різних типів клітин в процесі розвитку організму. Раніше вченим вдавалося виростити в лабораторії клітини сітківки або рогівки, однак вони не враховували всієї складності будови ока.
На цей раз міжнародна група вчених з Кардіфського університету та Університету Осаки створила клітинний «клон» переднього сегмента ока - з кришталиком, рогівкою і кон'юнктивою (сполучної оболонкою). Матеріалом для частини ока стали індуковані плюрипотентні стовбурові клітини людини (iPS). Такі клітини «працюють» як клітини ембріонів і можуть розвинутися в будь-яку частину організму. Отримують їх за допомогою їх репрограмування методами генетичної інженерії. Отриману частину ока хірурги пересадили кроликам з штучно викликаною сліпотою. Зір тварин вдалося відновити.
«Це дослідження показує, що різні типи стовбурових клітин людини в стані взяти на себе характеристики рогівки, кришталика і сітківки, - розповів професор Ендрю Кванток (Ендрю Quantock), один з авторів дослідження. - Наша робота не тільки має потенціал для розвитку лікування інших областей ока. Вона може закласти основу для майбутніх клінічних випробувань трансплантації передньої частини ока для відновлення зору у людей».
Посеред полів в американському Канзасі розташований найрозкішніший і найвражаючіший ядерний бункер, який коли-небудь бачив світ, під назвою Survival Condo ("Квартира для виживання"), переобладнаний із шахти міжконтинентальної балістичної ракети Atlas. ...
Місто Мейкон у штаті Джорджія зустріне Новий 2025 рік із небувалим розмахом: опівночі 31 грудня влада підірве 16-поверховий готель, що стоїть пусткою, передають Патріоти України з посиланням на AP. Цей план був затверджений комісією округу Мейкон-Бібб ...