Вірус Зіка підбирається до України: У сусідній Польщі зафіксували перші випадки зараження

Вірус Зіка - це вид вірусів, який переносять комарі роду Aedes. Вірус пов'язаний з лихоманкою денге, жовту лихоманку і вірусом Західного Нілу.

Батько в госпіталі бразильського міста Ресіфе тримає на руках свого сина, який народився з мікроцефалією. 26 січня 2016 року. Фото: Reuters.

Небезпечний вірус Зіка, який називають другим СНІДом і оголосили загрозою планетарного масштабу, підібрався впритул до України. У сусідній Польщі - перші два випадки зараження інфекцією. Заразу привезли туристи, які повернулися з Колумбії і Домініканської Республіки, розповіла доктор кафедри біології Варшавського університету Рената Вельчев-Фалечак, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Всесвітня організація охорони здоров'я тим часом обіцяє появу вірусу Зіка найближчим часом і в інших країнах Європи. Хоча серйозного спалаху захворювання медики не прогнозують. За даними ВООЗ, вірус може з'явитися в теплих куточках континенту. Перш за все - на узбережжі Чорного моря в Росії і Грузії, а також на острові Мадейра.

У зоні ризику, але під меншою загрозою - Франція, Іспанія, Італія і Греція. Набирає обертів Зіка в теплому американському штаті Флорида - там захворіли вже три десятка людей. В холод комарі, які переносять інфекцію, не кусають. До речі, в Бразилії, де болячку перенесли вже майже два мільйони людей і де проходить Олімпіада, вірус зараз не такий активний, завдяки тому що там зараз зима.

У яких країнах можна заразитися вірусом Зика

В Україні, запевняють експерти, небезпеки заразитися цим вірусом немає. «В Україні немає комарів, які переносять цю хворобу (вони ж заражають жовту лихоманку і Денге). Зате вони живуть в країнах з жарким, вологим кліматом. Крім Бразилії і країн Південної Америки, переносники Зіка мешкають в таких популярних серед туристів країнах, як Єгипет, Туреччина, Болгарія, Грузія. Тому мандрівникам треба бути уважними, саме вони можуть завезти Зіка, - сказала санепідеміолог Оксана Лящ.

- У зоні ризику також тропічні країни Центральної Америки і Карибського басейну (Куба, Домінікана), де люблять відпочивати забезпечені українці. Так що краще в ті краї зараз не їздити, особливо вагітним, а також утриматися від статевих контактів з тими, хто менше трьох місяців тому повернувся звідти. Адже інфекцію можна підчепити не тільки від укусів тропічних комарів, але і від людини - статевим шляхом».

Патології і параліч

За прогнозами, цього року перехворіти новою інфекцією можуть кілька мільйонів чоловік. Лихоманка, яка передається через укуси комарів, не є небезпечною для життя, але може викликати патологію плоду у вагітних. Перехворілі вірусом жінки ризикують народити малюка з мікроцефалією - аномально маленькою головою, що призводить до розумової відсталості. Наприклад, в Бразилії відразу в 30 разів зросла кількість народжених з мікроцефалією дітей. Втім, зв'язок між вірусом і патологіями не доведено.

Для дорослих Зіка небезпечний ускладненнями, які можуть призвести до паралічу. А, за словами лікаря-епідеміолога Андрія Скрипця, небезпека «комариної інфекції» в тому, що у більшості хворих вона практично ніяк не проявляє себе. «Багато хто навіть не знають, що перехворіли Зіком. У лікарню не йдуть, оскільки їх і не турбує нічого», - говорить Скрипець.

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...