З Днем народження, легендо: Андрію Макаревичу сьогодні виповнюється 62

Культовий російський музикант після Революції гідності та подій Майдану залишається на стороні українців.

Андрій Макаревич. Фото:rock-ua.com

Відомому російському музикантові, лідеру культової групи "Машина часу", Андрію Макаревичу сьогодні, 11 грудня, виповнилося 62 роки. У павутині марнославства і влади путінські прихильники під різними приводами скасували концерти, лекції та виступи улюбленця публіки в Росії. Але талановитий виконавець не боїться кремлівської диктатури і сміливо висловлює свою думку з приводу так званої "дружньої" політики ватників. Видання Обозреватель зібрало Топ-10 головних цитат Андрій Макаревича про Україну і кремлівський режим. Патріоти України пропонують їх до уваги шановних читачів:

Ця диктатура найбільше боїться посмішки і свободи.

Я у влади нічого не прошу. Вона в мене теж. Я маю можливість займатися улюбленою справою. Якщо, не дай Бог, відбувається щось, влада чинить так, як я вважаю невірним, я маю право про це сказати.

Я переживаю за події в Україні. Але набагато сильніше я переживаю з приводу того, що діється у зв'язку з цим у нас. Не покидає відчуття того, що наша влада вважає: країна, народ - це ті, хто ним керує.

Однак якщо правитель не чує свого народу і при цьому гвалтує його, народ його змітає. Так що в Україні відбулася сама типова революція, і при всій моїй нелюбові до революцій я не можу назвати її несправедливою. І тепер можна скільки завгодно махати крилами, називати повсталих громадян "коричневою чумою" - виглядає це гидотно"

Такої розгнузданої пропаганди і такої кількості брехні я не пригадую з кращих брежнєвських часів. Та й то не порівняти: можливостей тоді було менше. Хлопці, ви чого прагнете? Створення громадської думки для введення військ на територію суверенної держави? Відрубати Крим? ЦК КПРС, вводячи війська до Чехословаччини, з народом не радився. І що, крім того, що об#срались на весь світ?"

Хлопці в телевізорі, ви чого прагнете? Надовго посварити два народи, що живуть пліч-о-пліч? У вас виходить. А чим це закінчується, знаєте? Війну з Україною захотіли? Так, як з Абхазією, не вийде: хлопці на Майдані вже загартувалися і знають, за що б'ються, - за свою країну, за свою незалежність. А ми за що? За Януковича? Хлопці, навіщо ви сховали його в Росії? Чесна людина не буде покривати злочинця і злодія. А злодій - буде. Навіщо ви себе ганьбите перед людством? Я знаю, що вам наплювати, але все-таки?"

Звичайно, в Україні наробили масу дурниць - з російською мовою, зі знесенням пам'ятників. Але такі дурниці неминуче супроводжують будь-яку революцію - пружина розгинається у зворотний бік. А потім все стає на місця - дурість не може тривати вічно. Хлопці, нам з ними жити. Як і раніше по сусідству. І бажано в дружбі. А як їм жити, вони вирішать самі"

Ненависть - кепський цемент для скріплення нації: швидко розсихається і надовго отруює довкілля ... Цікаво - в радянські часи, коли американці у нас теж були винні у всіх смертних гріхах, картина подавалася все-таки дещо інша: прості американські робітники подавалися друзями робітничого класу країни рад, але їх нещадно гнітила жменька імперіалістів, що мріяли розв'язати ядерну війну. Сьогодні ми чуємо виключно імена політиків - Обама, Керрі, Дженніфер Псакі ... А що, трудовий американський народ змінив до нас ставлення? Чому так?"

Я не знайомий з жодним бандерівцем, з жодним націоналістом. Зате я знаю Андрія, іншого Андрія, Світлану, Пашу, Серьогу, можу назвати ще двадцять імен з різних міст України. Це - мої близькі друзі, російськомовні громадяни України, з якими я знайомий кілька десятків років, які завжди дуже добре ставилися і до Росії, і до росіян. І як я їм повинен дивитися в очі, якщо ось зараз їх відчуття країни їм говорить про те, що їх оббрехали, а потім принизили і пограбували"

Я не думаю, що радянська влада повернеться. Вона в душах, мабуть, більшої частини населення нашої країни і, більшою мірою, ніж в душах скажімо Путіна і Медведєва.

Все закінчиться добре. Хотілося, щоб за нашого життя.

Російський музикант, який підтримує українців, не прогнувся під натиском кремлівської пропаганди і залишається вірним другом України. Тож привітаємо щиро Андрія Макаревича і побажаємо йому міцного здоров'я, щирих друзів, творчої наснаги та нових пісенних шедеврів.

Хіти тижня. У мережі показали найстаршого бійця ЗСУ в зоні АТО

п’ятниця, 20 жовтень 2017, 6:00

Дід Тихон, 74 роки. Служив поблизу ДАПа, Старогнатівки, тепер - в Авдіївці. Фото виклала в спільноті «Країни іншої не треба» Людмила Оса, передають Патріоти України. За інформацією, сини українського військовослужбовця також воювали на Донбасі.

Хіти тижня. Колишніх бойовиків "ДНР", яких суд випустив на свободу, затримали за серію розбійних нападів на Одещині (фото)

п’ятниця, 20 жовтень 2017, 4:00

Співробітники поліції затримали в Одесі банду колишніх терористів "ДНР", яка промишляла розбоєм, нападаючи на автобуси, які їхали на місцевий речовий ринок. Про це в Facebook розповів глава Нацполіції Сергій Князєв, передають Патріоти України. За його ...