До 30-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС португальський стріт-арт художник Антоніо Коррейя (Pantonio) розмалював одну зі стін центральної вулиці міста Чорнобиль (Київська область). Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
"Робота на такій локації - це виклик і мрія багатьох стріт-артистів, а також велика відповідальність. Адже малюнок пов'язаний з трагедією, що сталася 30 років тому. Трагедією, яка зачепила багато країн і поколінь", - зазначив художник.
У своїй роботі автор зобразив зародження нового життя після техногенної катастрофи. Кролики символізують повернення тварин і відродження всього живого на територію, яка вважалася непридатною для існування.
Ідея створення муралу в Чорнобилі належить Sky Art Foundation, куратор проекту - Олег Соснов.
"Проект є художнім і інформативним одночасно. Його мета - змінити уявлення про сучасне життя в зоні відчуження", - підкреслює Соснов.
Розвиток урбаністичного мистецтва - один із напрямів діяльності Sky Art Foundation.
"Розпис стіни в зоні відчуження - це своєрідний маніфест, залучення уваги широкої громадськості до катастрофи, нагадування про те, як слід поводитися з атомом і не забувати, що немає нічого важливішого за людське життя. У той же час створений мурал символізує відродження і надію", - підкреслює засновник Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.
Нагадаємо, аварія на Чорнобильській атомній електростанції сталася 26 квітня 1986 року. В результаті вибуху на чорнобильському реакторі Україна досі розбирається з наслідками катастрофи. Зокрема, було назавжди поховано безліч дрібних селищ і міст, уряд був змушений вивести з сільськогосподарського обігу понад 5 млн га землі. Радіація поширилася на території України, Білорусі, Росії, країн Прибалтики та Скандинавії.
Sky Art Foundation - благодійний фонд, який був заснований восени 2014 по ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації - підтримка і розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам і інтеграції української культури у світовий арт-контекст.
Через два роки після поранення, що змінило життя, Андрій Рублюк, 38-річний старший сержант українського розвідувального підрозділу, зно. Український розвідник не знає, як довго тривала його клінічна смерть після розриву вибухового пристрою. Усе, що пам...
В Івано-Франківській області чоловік створив Viber-групу, де повідомлялося про місця вручення повісток працівниками територіальних центрів комплектування. Внаслідок цього відбулося судове засідання, де йому призначили покарання. Про це йдеться у вироку...