Натренувались на туристах: Індонезійські мавпи зробили ще один крок, який наближає їх до Homo sapiens

Може їх податком обкласти? Ну, що б взагалі на два кроки наблизилися до Homo.

Фото: Pixabay

Довгохвості макаки (Macaca fascicularis), що живуть на Балі недалеко від місцевої визначної пам'ятки - храму Улувату, стали грабувати туристів, розповідають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Відібрані речі вони віддають назад в обмін на різні смаколики (фрукти і печиво). Про незвичну поведінку мавп було відомо і раніше, але зараз дослідники вперше вивчили його в природних умовах, а результати опублікували в Primates.
Туристів в цю місцевість приваблюють не тільки мальовничі краєвиди і храмові скульптури, але і балійські танці, які тут виконуються щовечора. Служителі храму і численні мандрівники підгодовують мавп, що живуть на території храму, і ті в результаті виробили звичку відбирати у туристів неїстівні предмети і віддавати їх (і то не завжди) в обмін на їжу.
Дослідники вивчаючи поведінку мавп з'ясували, що більшість спроб пограбування (в середньому, більше 85 відсотків) були вдалими. Після цього макаки в половині випадків обмінювали вкрадені предмети на їжу. Найчастіше мавпи відбирали окуляри, капелюхи і взуття.
За словами провідного автора статті Фані Броткорн з Льежского університету, дослідження може допомогти вченим більше дізнатися про психологію приматів: як інформація передається з групи в групу і наскільки усвідомлено діють мавпи. Можливо робота допоможе зрозуміти і когнітивні здібності людей.
Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Німецька Die Zeit опублікувала до 80-річчя "22 іюня" велику статтю від імені Путіна, - політтехнолог Голобуцький

середа, 23 червень 2021, 0:00

"Німецька Die Zeit опублікувала до 80-річчя «22 іюня» велику статтю від імені Путіна «Бути відкритими, незважаючи на минуле». Ясно, що стаття німецькою – російською зробили хіба переклад на кремлівському сайті, власний електорат Путін не збирався знайо...

З архіву ПУ. Мерзенно, що "проста людина з народу" увібрала в себе все найгірше, що цей народ має, - блогер

вівторок, 22 червень 2021, 23:55

"Хочу обговорити одну дуже небезпечну для президента рису його характеру. Мстивість. Не така, як у Ліама Нісона в "Заручниці", не "але коли ти відмовишся її відпустити, я тобі обіцяю, я тебе знайду да вб'ю", ні", - пише у червні 2020 року Павло Поцелує...