
Сполучені Штати погодили відправку Україні додаткової реактивної установки М142 HIMARS з невідомою модифікацією пускової.
У Департаменті оборони США розповіли, що також поповнять запаси боєприпасів України.
Новий пакет для України включає оборонну допомогу на суму 100 мільйонів доларів.
Згідно з повідомленням, до пакета допомоги увійшли:
Також Україна отримає понад три мільйони патронів для стрілецької зброї, боєприпаси для знешкодження перешкод, зимове спорядження та запасні частини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.
![]()
Пентагон окремо підкреслив, що військова допомога Україні є «розумною інвестицією в нашу національну безпеку», і закликав Конгрес схвалити додаткове фінансування, про яке просить Білий дім, аби США мали змогу здійснювати її й надалі.
Також Володимир Зеленський після розмови з міністром оборони Сполучених Штатів Ллойдом Остіном зазначив, що Україна отримає більше артилерії та снарядів.
Передача лише однієї американської реактивної установки М142 HIMARS може вказувати на те, що вона буде з унікальною модифікацією пускової установки.
Не виключно, що її передають для застосування далекобійних ракет ATACMS, які таємно поставляються Україні.

Також модифікований М142 HIMARS розглядався для використання малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB. GLSDB виробляється спільно компаніями SAAB AB і Boeing і перебуває в розробці з 2019 року.
У червні стало відомо, що перші поставки наземних високоточних ракет GLSDB Україні будуть реалізовані не раніше осені.

Конструктивно GLSDB – це невелика керована бомба GBU-39 масою 130 кілограмів з встановленим ракетним двигуном від реактивного снаряда М26. Під час від’єднання двигуна її крила розкладаються в повітрі, що істотно збільшує дальність ураження.
Британський прем’єр Кір Стармер оголосив про відставку. Цей крок не став геть несподіваним: його лейбористська партія перебуває в глибокій кризі. За два роки після впевненої перемоги на виборах лейбористи втратили підтримку британців. Багато однопартій...
Як на мене ... . "тАвАриСЧ" зюганов, явно з наполегливої підказки кремля видав "експромт" про "изьятие банковских вкладов населения". . Я цілком розумію, що потенційна сума у більше як 60 трильонів "фублів" заощаджень російських громадян суттєво муля...