"У принципі битву радянської техніки з "Абрамсами" ми вже бачили. Але повторення - мати навчання", - Аркадій Бабченко

"У світі просто не існує техніки, яка здатна протистояти кумулятивній зброї. Принаймні у бічну проєкцію. Сучасна ПТУР пробиває у бік будь-який танк. Та навіть не сучасний. Навіть ще радянської розробки. Тому чергове очікування шапкозакидання, що ось тепер точно за «два-три тижні» — воно знову невірне", - пише російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Та й чим складніша техніка, тим більше у неї своїх болячок. Які вилізуть лише у процесі. Вага, залежність від високотехнологічного ремонту, якісного палива тощо. Ось у лоба, кажуть, Абрамс і Леопард ні радянські танки, ні радянські ПТРК уже не пробивають — але ок, подивимось.

А ось Абрамс із Леопардом шиє в лоб будь-який російський танк. Відставання у броні в росіян на порядок, це видно навіть суто візуально. Як у якості, як у нових розробках, так і банально в її кількості. Челленджер з Абрамсом так взагалі важчий за Т-72 у півтора разу. Власне, це навіть не один клас. Він просто називається і там, і там «основний бойовий танк» — але, по суті, це різні категорії. Приблизно, як Гелендваген та Нива. І те, і те, в принципі, позашляховик. У нивки навіть прохідність непогана. Навіть, може, краща, ніж у геліка.

Але. Але тут річ не в цьому. Не в броні. Хоча й у ній теж — на одних вона вже з новими композитними схемами та матеріалами, на інших ця схема радянської розробки півстолітньої давності. Але головна справа все ж таки в начинці.

А ось начинка відрізняється вже на покоління. Знову ж таки, як якістю, так і її наявністю. Оптика, тепловізори у кожного члена екіпажу, комп'ютеризація, мережецентричне залучення. Це чудово, звичайно, що в тебе є «аналоговнєт» бронетехніка — але, коли «Абрамс» тебе бачить, а ти його ні — у тебе немає «аналоговнєт» бронетехніки.

І ще справа у якості екіпажу. У його вмотивованості. А, головне, у його когнітивних здібностях. У мізках, простіше кажучи. Бо за інших рівних, коли один тупий, а інший розумний — виграє розумний.

Усі бачили, яких різних результатів досягають на тих самих танках українські військові та чмобики з сортиром у дворі. Росіяни вміють робити непогану техніку. Вміють. Ка-52 — непоганий вертоліт. Але якщо його дати в руки дебілу...

І ще річ у кількості. Як би там не було, але з часів Другої світової — кількість, як і раніше, залишається, ну, не вирішальним уже — але все ж таки дуже важливим чинником.

Так ось. Та кількість бронетехніки, яка спільними зусиллями Заходу вже буде поставлена Україні, — вже достатньо для того, щоб зібрати кулак для прориву фронту. Для операцій з прориву, оточення та розгрому необхідні великі моторизовані з'єднання. Без цього ніяк. Тепер їх Україна має.

Теоретично, можливо, може Армата ще могла б представляти якусь конкуренцію Леопардам, вона й важча, і в баштовий модуль вони там якогось чергового нового «аналоговнєт» понапихали, ну, принаймні, так заявляють. Мішечки он навіть на вежу накидають, щоб ворог не побачив і не здогадався — хоча, судячи з епічного відео «Армати вирушають на війну» там навіть гусениці змащувати поки що не навчилися — але цього «аналоговнєт» в кількості, достатній для проведення хоч якихось операцій, просто не існує, тож і говорити тут нема про що.

У результаті вийде знову як у Другій світовій — рій легких Т-34 без рації і з люком на лобі, який разом з механіком-водієм у моторний відсік виносить навіть снаряд, що відрикошетив, де в мерзлому корпусі командир керує цим поки що живим мехводом поворотом його голови ногами — буде в комуністичному пориві за Батьківщину, за Сталіна атакувати важкі добре броньовані німецькі танки, вершину військової творчості свого часу, які й бачать і розстрілюють їх у лоб на недосяжних для них дистанціях, сподіваючись встигнути зблизитися на п'ятдесят метрів і завалити їх броньованими трупами десять до одного.

Та тільки є одна проблема. Американський ленд-ліз тепер на боці танків із хрестами.

Ні, можна, звісно, спробувати влаштувати нову Курську дугу. Можна, можливо. Але в сучасній війні, коли у кожного другого бійця є НЛАВ, у кожного підрозділу дрон, у арти Ескалібури, там ще стоять Гаймарси, в небі літає Байрактар, по кордону розвідувальний Раптор, а над усім цим висить супутник і в режимі реального часу передає інформацію кожному командиру взводу на планшет — це просто неможливо.

Танки до Курської дуги 2.0 просто не доїдуть. В принципі битву радянської техніки з Абрамсами ми вже бачили. В Іраку. Приблизно з такими ж показниками — маса старого радянського заліза vs моторизований кулак сучасної техніки. Результат усім відомий. Ну, що ж… Повторення — мати навчання. Щасти".

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Підстав для скандалу через ветерана дивізії Галичина у парламенті Канади немає – В'ятрович

середа, 27 вересень 2023, 21:29

Український історик та народний депутат від Європейської солідарності Володимир В’ятрович в інтерв'ю назвав звинувачення на адресу дивізії Ваффен-СС Галичина та її ветерана Ярослава Гуньки "інформаційним баяном", безпідставно створеним радянською і під...

Скандальна учасниця "Міс Україна" підтвердила стосунки з російським бізнесменом (фото)

середа, 27 вересень 2023, 20:43

Скандальна учасниця "Міс Україна-2023" Ірина Піляєва прокоментувала стосунки з російським бізнесменом Олександром Орловим та відповіла на закиди, що вона не патріотка України, передають Патріоти України. Зокрема, довкола моделі спалахнув гучний скандал...