Вартість бензину в Україні після завершення локдауну може істотно змінитися, передають Патріоти України
Ціни на бензин в Україні після локдауну можуть зрости на 10-15%. Такий прогноз нам озвучив кандидат економічних наук і незалежний експерт Олександр Хмелевський.
Експерт відзначає, що за 2020 рік ціни на газ зросли майже у два рази на світових біржах. Саме це і сприяло зростанню цін на паливо в Україні.
"З початку року ціни на бензин А-95 зросли на 15 %, на дизпаливо на 17 % на автомобільний газ на 26 %. На зростання цін вплинуло декілька факторів. Так після падіння в березні 2020 р., відновилося зростання цін на нафту. За рік ціни на нафту зросли більш як у 2 рази. Ціна нафти марки Brent на початку березня досягла 71 долара за барель. Крім того, за рік приблизно у 2 рази зросли ціни на газ на світових біржах. Це сприяло зростанню цін на пальне в Україні. Адже близько половини бензину та 84 % дизельного палива, які споживає Україна, це імпорт", - повідомив Хмелевський.
Попри стабілізацію ціни на нафту на світових біржах, навесні попит на паливо буде рости. Це пов'язано з сільгоспроботами, а також з тим, що по закінченню карантину люди будуть частіше використовувати особистий і громадський транспорт, зазначає експерт.
На думку Хмелевського, українцям не варто очікувати зниження цін на паливо. Навпаки - вартість може зрости на 10-15%.
"Зараз ціни на нафту на світових біржах стабілізувалися, а ціни на газ очікує сезонне зниження. Проте, навесні попит на пальне традиційно зростає. Розпочалися сільгоспроботи. Очікується, що в травні завершиться карантин і люди будуть активніше використовувати особистий та громадський транспорт. Тому зниження цін на пальне навесні та влітку очікувати не варто. Більш того, не виключено, що ціни можуть ще зрости на 10-15 %. Уряд припускає наявність цінової змови на ринку нафтопродуктів та проводить перевірку АЗС. Проте, навряд чи це призведе до зниження цін.", - резюмував Олександр Хмелевський.
Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...
Наприкінці квітня 2025 року Україну накрила третя хвиля весняних заморозків, що призвело до значних втрат у садівництві. Найбільше постраждали абрикоси, також зазнали втрат вишня і черешня. Про це пише EastFruit, передають Патріоти України. «За поперед...