Як накопичувати стаж, якщо не платять зарплату: У Пенсійному фонді дали пояснення

Багато українців цікавляться пенсійною темою ще до виходу на заслужений відпочинок, адже ніхто не хоче в старості отримувати маленькі виплати. Так, наприклад, деякі громадяни цікавляться, чи можна самостійно сплачувати пенсійні внески, якщо підприємство, на якому вони працюють, вимушено призупиняє роботу, передають Патріоти України.

Якщо підприємство не працює — як не втратити стаж для пенсії

За інформацією Пенсійного фонду України (ПФУ), у громадян є можливість сплачувати пенсійні внески за себе, якщо роботодавець припинив виплачувати робітникам як зарплату, так і страхові внески. Сплачувати добровільні пенсійні внески самостійно можна за спрощеним механізмом. Для цього потрібно укласти договір про добровільну участь через вебпортал електронних послуг ПФУ.

"У такому разі сума сплачених страхових внесків буде врахована за місяць, у якому кошти надійдуть на рахунок держструктури", — зауважили у Пенсійному фонді.

Якщо сплачувати добровільний внесок в місяці, коли зарплата відсутня, страховий стаж все одно нарахується. Важливо знати, що повний місяць до страхового стажу зарахується за умови, що сума добровільного внеску не буде меншою від розміру мінімального страхового внеску —22% від розміру мінімальної зарплати.

Тобто, на рахунок ПФУ можна сплатити мінімальну суму, яка становить 1 760 грн:

  • 22% х 8 000 грн, де 8 тис. грн — розмір мінімальної заробітної плати.

"Ви можете продовжувати сплачувати добровільний внесок і тоді, коли вам знову почнуть виплачувати зарплату. Сплата добровільного внеску збільшить ваш заробіток для майбутньої пенсії", — пояснили у ПФУ.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...