Українських фрілансерів змусять сплачувати податки. Відстежити вільного працівника для податкової не важко. Щоби довести, що він отримує плату за свою працю, податківці зроблять у нього контрольну закупівлю і зрештою змусять його зареєструватись приватним підприємцем.
Уряд прагне вивести всю економіку країни з тіньового сектора. Проте лише боротьбою з нелегалами, які працюють підпільно у приватних підприємців, не обійдеться. Влада хоче добитись повної фіскалізації всіх фінансових операцій, в яких беруть участь громадяни України. А фрілансери з їхніми заробітками – доволі відчутний пласт "податкової цілини", яку ще належить освоїти.
Взагалі, фріланс в Україні поки що не такий розвинений, як на Заході. У нас кількість фрілансерів різко зросла з початком епідемії, коли багато громадян втратили роботу або добровільно з неї пішли, вирішивши спробувати себе на терені вільних заробітків.Щоправда, дехто на ньому ледве зводить кінці з кінцями. Проте багато хто розкрутився і тепер непогано заробляє. Так от: держава хоче мати із цих заробітків доходи до скарбниці. Тим більше, що це абсолютно законні претензії: людина, яка отримує матеріальний дохід від своєї праці, зобов'язана сплачувати податки. А ухилення від них вважається незаконним.
Вистежити і "відловити" фрілансера на просторах інтернету набагато простіше, ніж комусь може здатися.
"Якщо буде поставлене певне завдання, податковий орган може прошерстити всі сайти з пропозиціями про фріланс-роботу, здійснити закупівлю, та по ходу виявити тих, хто веде діяльність без відповідних документів. Тому не треба думати, що в інтернеті можна сховатися", - розповіла старший партнер Pravo Garant Надія Загрія.
Для того, щоб довести, що фрілансер працює не безкорисливо, податківці можуть навіть зробити у нього контрольну закупівлю – замовити якусь послугу за його профілем і навіть переказати за неї гроші. А потім – з'явитися до нього знайомитись.
Спочатку – попередять, аби зареєструвався як приватний підприємець, розповідає юристка. А якщо зловлять на вільних заробітках повторно, то неодмінно оштрафують. Причому - на стільки, що платити єдиний податок все-таки буде дешевше. Тим більше, якщо фрілансер потрапить "на гачок" до податківців, то вже точно з нього нікуди не подінеться.
Крім того, не можна забувати, що зараз банки здійснюють процедуру фінансового моніторингу, і вони просто можуть заблокувати рахунок, на який регулярно надходять гроші невідомого походження – до з'ясування обставин.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...