Китайські компанії продають Росії товари, необхідні для продовження бойових дій в Україні. Експорт у РФ мікрочіпів, інших електронних компонентів та сировини, деякі з яких мають військове застосування, збільшився після повномасштабного вторгнення, передають Патріоти України.
Це ускладнює зусилля США та західних союзників щодо ізоляції економіки країни-терориста та заподіяння шкоди її збройним силам. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
За даними китайської митниці, постачання мікросхем з Китаю до Росії збільшилося більш ніж удвічі й досягло близько $50 млн за перші п'ять місяців 2022-го порівняно з попереднім роком. Водночас експорт інших компонентів, як-от друковані схеми, збільшився двозначним відсотком.
Обсяги експорту оксиду алюмінію, з якого виготовляють металевий алюміній, важливий матеріал у збройовій та аерокосмічній промисловості, у 400 разів вищі, ніж минулого року.
Збільшення заявленої вартості експорту може бути частково пояснено інфляцією, але дані показують, що багато китайських продавців технологій продовжують вести відносини з Росією. І це попри пильну увагу США.
"Наш уряд і наше національне керівництво з 24 лютого ясно дали зрозуміти, що Китай не повинен надавати матеріальну, економічну та військову підтримку Росії у цій війні", – заявив минулого тижня посол США у Китаї Ніколас Бернс. Міністерство торгівлі заявило у письмовій відповіді, що, хоча воно і не вважає, що КНР намагалася ухилятися від експортного контролю США щодо РФ, відомство стежить за торгівлею між країнами і "без вагань застосує всі правові та нормативні інструменти проти сторони, яка надає підтримку російським військовим".
До китайсько-російської торгівлі чіпами та іншими компонентами, які потенційно можуть застосовуватися у військових цілях, залучені як невеликі приватні підприємства, так і державні підприємства. Неповні дані та складні мережі дочірніх компаній та посередників ускладнюють відстеження всієї діяльності.
Китайські офіційні особи заявили, що країна не продає зброю країну-агресора. До речі, загальний експорт із КНР до Росії у 2022 році суттєво скоротився, оскільки багато компаній побоюються конфліктів із США.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...