В Україні незабаром очікується дефіцит овочів, а також подорожчання м'ясних та молочних продуктів. Аналітики прогнозують стабілізацію цін на деякі товари ближче до літа, а вартість решти продовжить підвищуватися, передають Патріоти України.
Кандидат економічних наук та незалежний експерт Олександр Хмелевський висловив свою думку щодо майбутньої ситуації з цінами на ринку. Він повідомив, що за січень та лютий продукти в середньому подорожчали на 9,8%. Ця тенденція збережеться й у перші місяці весни.
Зазначено, що вартість овочів та фруктів підвищуватиметься через витрати на їх зберігання. Чим довше вони залишатимуться на складах, тим більше коштів це вимагатиме. Підприємці відображають свої витрати у споживчих цінах. Несприятливі погодні умови восени та війна спровокували дефіцит деяких овочів. Це, зокрема, морква та цибуля, третину яких вирощували на Херсонщині. Окупація в регіоні призвела до втрати більшої частини врожаю. А дощі вплинули на якість цибулі, яка почала псуватися.
Хмелевський пояснив, що більша частина тепличних господарств припинила роботу через перебої зі світлом та високі ціни на електроенергію та газ. Тому ціни на огірки та помідори зростають.
Дефіцит частково компенсується за рахунок імпорту з Туреччини та Польщі, але їхня вартість значно зросла. Це пов'язане із високим попитом і значними цінами на енергоносії.
В Україні скорочується поголів'я свиней, корів та курей, тому спостерігається дефіцит м'яса, яєць та молока, які покривають за рахунок імпортованого товару. Борошно, крупи та олія в цілому стабільні в ціні. Проте хліб дорожчатиме через підвищення зарплат працівників галузі та вартості енергоносіїв.
Експерт вважає, що ціни зможуть стабілізуватися у травні, коли підприємці продаватимуть залишки продукції зі складів перед новим урожаєм. Влітку мають подешевшати сезонні продукти – молочка та яйця.
Після закінчення опалювального сезону (30 квітня) тариф на електроенергію в Україні залишиться на колишньому рівні. Таким чином після цього терміну українці продовжать платити за світло 4,32 грн за 1 кВт*год. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмиг...
Національний банк України запровадив нові підходи до визначення переліку валют, до яких офіційний курс гривні встановлюється щоденно, а також скасував перелік валют для щомісячного встановлення офіційного курсу.. Про це йдеться у повідомленні НБУ, пере...