ООН доплачує українцям: Стало відомо, хто та скільки може отримати у 2024 році

В Україні стартувала нова хвиля грошової допомоги від ВПП ООН, яка охоплює пенсіонерів, осіб без права на пенсію, дорослих і дітей з інвалідністю на прифронтових територіях. Розмір виплат залежить від різниці між 3 250 грн та вже отримуваною соціальною допомогою. Про це повідомили у Мінсоцполітики, передають Патріоти України.

До переліку отримувачів нової хвилі програми увійшли не лише пенсіонери з низькими доходами, як це було раніше, а й нові категорії населення:

  • особи без права на пенсію;
  • дорослі та діти з інвалідністю, зокрема інваліди з дитинства;
  • мешканці прифронтових територій, де є активні бойові дії або існує ризик їх початку.

Програма охоплює людей, які відповідають одночасно декільком критеріям. А саме:

  • проживають на територіях активних або можливих бойових дій (згідно з наказом № 309);
  • отримують соціальну допомогу менше ніж 3 250 грн на місяць;
  • не отримують допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • не отримують грошову допомогу від інших міжнародних організацій під час надання допомоги від ВПП ООН.

Сума виплати залежить від розміру вже існуючої соціальної допомоги, яку отримує людина. Виплата становить різницю між 3 250 грн та сумою державної допомоги. Наприклад:

  • якщо людина отримує 2 700 грн соціальної допомоги, додаткова виплата від ВПП ООН складе 550 грн;
  • якщо сума державної допомоги дорівнює 3 000 грн, виплата від ООН становитиме 250 грн.

Звертатися за виплатою до ВПП ООН або Міністерства соціальної політики не потрібно. Списки отримувачів формуються автоматично на підставі державних реєстрів. Виплати здійснюються безпосередньо на банківські рахунки або адресно через "Укрпошту". Два способи отримання коштів:

  • платежі на банківські рахунки – виплати вже розпочато;
  • адресна доставка через "Укрпошту" – початок виплат заплановано на найближчі тижні.

Наразі програма розрахована на 6 місяців, а загальна сума коштів, яку ВПП ООН спрямує на виплати, становить понад 284 млн грн. Фінансування забезпечується внесками від міжнародних партнерів, серед яких Німеччина, Європейський Союз, США, Франція та приватні донори.

Міністерство соціальної політики співпрацює з ВПП ООН для забезпечення прозорості та точності у визначенні отримувачів допомоги. Дані беруться з наявних державних реєстрів, які постійно оновлюються, щоб врахувати зміни в соціальному статусі громадян. Це означає, що право на отримання допомоги можуть мати ті особи, які раніше не підпадали під дію програми.

У серпні 2023 року ВПП ООН та Міністерство соціальної політики вже розширювали програму, включивши до списку отримувачів пенсіонерів, які проживають на прифронтових територіях та мають низьку пенсію. З лютого по квітень 2024 року проект охопив також осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю. Завдяки цим розширенням додаткову підтримку отримують понад 750 тисяч українців, а щомісячну допомогу — близько 400 тисяч пенсіонерів.

Стали "золотими": У Мінагрополітики розповіли, коли ціни на яйця сягнуть піку і підуть на спад

середа, 13 листопад 2024, 6:58

Мінагрополітики називає причиною подорожчання яєць сезонний фактор, а також зростання цін на корми. Про це в коментарі Суспільному розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передають Патріоти України. Сезонн...

Під удар може потрапити кожен? Українцю заблокували гроші на картці ПриватБанку - перевірка документів не допомогла

вівторок, 12 листопад 2024, 18:56

Клієнт державного ПриватБанку поскаржився, що той спочатку встановив обмеження по його картці, потім зажадав роз'яснення щодо руху коштів за нею, після чого запросив документи, що підтверджують, зокрема, зарплату клієнта – і після надання цього обмежен...