Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України.

Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг повідомляє, що це дозволить скоротити витрати на газ. Однак насправді така нововведення торкнеться невеликої кількості споживачів. Йдеться про тих українців, які не живуть у своїх будинках та квартирах, або витрачають дуже мало газу, або лише заселилися у квартиру.

Витрати на транспортування газу залежить від того, скільки блакитного палива ви витратили за минулий рік. Так, загальний обсяг споживання з жовтня до жовтня (за рік) ділять на 12 місяців. Отримана сума – той обсяг газу, за транспортування якого потрібно платити щомісяця.

Тариф на транспортування газу значно нижчий за вартість самого газу. При цьому кожна компанія має свою ціну. Мінімальна сума стосується двох категорій:

  • тих, хто не живе у своїх будинках та квартирах;
  • тих, хто витрачає дуже мало газу.

Нові правила дозволять рахувати мінімальну суму лише за ті прилади, які підключені до мережі. Мінімальні суми за транспортування газу:

  • якщо у вас є лише газова плита – за 3,25 кубометра.
  • якщо є газова плита та колонка (підігріваєте воду газом) – платити за 10,5 кубометрів;
  • використовуєте газ для всього, у тому числі опалення – за 21,6 куб.

Де в Україні виплачують найбільші пенсії - озвучено суми по областях

четвер, 7 грудень 2023, 8:15

В Україні серед областей найбільша пенсія наразі виплачується на Рівненщині – 6673,98 грн. На другій позиції йде Донецька область - 6 612,00 грн. Загалом найбільший розмір пенсії серед міст у Києві - 7 219,64 грн. Про це інформує "Опендатабот", передаю...

Деяких українців можуть залишити без субсидії: Хто більше не отримуватиме виплати

четвер, 7 грудень 2023, 7:59

Частина українців може втратити житлову субсидію. Це може статися у випадку заборгованості, яка виникла протягом 3 місяців та перевищує 680 грн. Про це розповіла директорка департаменту Пенсійного фонду Олена Охріменко в етері "Суспільного", передають ...