Улюблений напій буде не по кишені? В Україні зміняться ціни на каву - скільки коштуватиме

Вартість кави в Україні знаходиться в стані нескінченних коливань. Однак аналітики тішать прогнозами, в яких йдеться про те, що в поточному році ціна на арабіку знизиться, передають Патріоти України.

UkrAgroConsult з посиланням на звіт Світового банку пише, що арабіка може подешевшати на 2%. Тобто, до 4,2 дол./кг. А ось робуста навпаки подорожчає на 2%, тобто, на 2,0 дол./кг. Зміна ціни пояснюється очікуваним зростання виробництва кави в Бразилії. Це, якщо говорити про арабіку. А ось підвищення ціни на робусту викликане високим попитом споживачів, які почали шукати дешеві альтернативи напою.

"Середньорічна ціна на каву арабіка зросла на 36% в річному численні до 4,51 дол./кг у 2021 році, а робуста зросла на 31% у річному обчисленні до 1,98 дол./кг за той же період. Середньомісячна ціна в грудні 2021 року досягла 5,91 дол. за кілограм арабіки і 2,48 дол. за кілограм робусти", - сказано в звіті СБ.

Також наголошується, що найбільший у світі постачальник кави, частка якого становить 35% у світовому експорті, Бразилія, тільки з січня по вересень минулого року експортувала 1,7 млн тонн кави. Це на 5,8% більше, ніж за той же період на рік раніше. У доларовому еквіваленті експорт склав 3,95 млрд, що на 17% більше, ніж у 2020. При цьому, середня експортна ціна на бразильську каву зросла з 2,10 дол./кг у січні до 2,77 дол./кг у вересні минулого року.

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...