Програма працевлаштування українців у Німеччині провалилася, пише видання Bild. Про це свідчить аудит Рахункової палати ФРН. Наразі соцдопомогу в Німеччині отримують приблизно 720 тис. українців, зокрема близько півмільйона працездатних. Щомісячні витрати на них становлять близько 539 млн. євро. Рік тому уряд запустив для громадян України «турбо-програму» (йдеться про ініціативу Job Turbo для українських біженців) із працевлаштування, полегшивши для них загальні правила та вимоги до німецького знання, передають Патріоти України.
Але вона не показала результатів. 2023 року лише 20% випускників інтеграційних курсів отримали від центрів зайнятості пропозицію про роботу. Жоден із них так і не вийшов на роботу. Цього року вакансії отримали 40% випускників, на роботу вийшли менше ніж 1%. Центри зайнятості без перевірки погоджуються з тими, хто відмовляється від вакансій, називаючи їх «неприйнятними» для себе.
Серед інших проблем – тривалий час очікування на інтеграційні курси, а також часту відмову від них нібито через проблеми зі здоров'ям, але часто без будь-якої довідки. Крім того, після закінчення курсів випускники мають приходити до центру зайнятості кожні шість тижнів. Але у 2023 році термін очікування запису складав у середньому півроку, цього року – 115 днів.
«Німецький уряд знову бреше сам собі. Замість економії завдяки «турбо-працевлаштуванню» лише стрімко зростають витрати на допомогу громадянам України. Турбо-працевлаштування стало турбо-провалом.Через два з лишком роки після початку війни менше третини українців працюють у Німеччині. Це розписка у своїй неспроможності. Хубертус Хайль – більше не міністр праці, але давно має називатися міністром харчування», – сказав депутат Бундестагу Кай Віттакер.
Національний банк України надав банкам і небанківським фінансовим установам рекомендації щодо механізмів так званого "дроблення бізнесу", передають Патріоти України з посиланням на пресслужбу НБУ. НБУ у своєму листі повідомив підприємства можуть викор...
Програма працевлаштування українців у Німеччині провалилася, пише видання Bild. Про це свідчить аудит Рахункової палати ФРН. Наразі соцдопомогу в Німеччині отримують приблизно 720 тис. українців, зокрема близько півмільйона працездатних. Щомісячні витр...