Вже найближчим часом в Україні зростуть ціни на хліб. Це станеться через кілька факторів. Головний із них – підвищення цін на енергоносії. Через зростання тарифів на газ вартість хліба зросте одразу майже на третину.
Про це заявив під час прес-конференції "Зростання цін на енергоносії – загроза продовольчій безпеці України" президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко.
Юрій Дученко заявляє, що витрати на випічку хліба зростають із кожним днем – разом із витратами на енергоносії. Через стрімке подорожчання газу собівартість випічки стає дедалі вищою. Ще рік тому газ, який потрібно було витратити для випічки одного буханця хліба, коштував 50 копійок. А тепер для того, щоби спекти один буханець, потрібно витратити 5 гривень.Звичайно, таке 10-кратне підвищення вартості енергоносія не може не позначитися на кінцевій ціні продукту. Тому ціни на хліб підвищуватимуть, принаймні, на 30%. Якщо цього не зробити, то буде ще гірше. Хлібопекарська галузь просто не виживе, і тоді в країні настане "хлібний колапс". Адже сьогодні хліб є чи не головним продуктом споживання для великої частини незаможних українців.
Дученко також каже, що можна уникнути такого великого підвищення цін на хліб. Пекарі пропонували підвищувати їх поетапно – на 5%. Однак тоді збунтувалась торгова мережа. Продавці побоялися скорочення обсягу купівлі хліба. Тоді таке п'ятивідсоткове зростання ціни на хліб було економічно обґрунтованим, і воно дозволило би хлібопекарській галузі відтягнути більш істотне підвищення цін. До того ж, плавне зростання цін населення перенесло би простіше.
Але тепер зволікати вже не можна. Йдеться про виживання хлібопекарської галузі як такої. Тому доведеться підвищувати ціни одразу майже на третину.
Нагадаємо, зростання цін на хліб пов'язане не лише з підвищенням вартості енергоносіїв, а ще й із тим, що державні засіки виявилися порожніми. Держава не здійснила закупівлі зерна до держрезерву, а експортери вивезли майже все продовольче зерно за кордон. Тому Україні тепер доведеться його імпортувати назад у країну, проте вже втридорога.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...