Уряд не підтримав субсидіями соціально незамінну галузь: Пекарі заявили про підвищення цін на хліб

Пекарі заявили про підвищення цін на хліб - today.ua

Вже найближчим часом в Україні зростуть ціни на хліб. Це станеться через кілька факторів. Головний із них – підвищення цін на енергоносії. Через зростання тарифів на газ вартість хліба зросте одразу майже на третину.

Про це заявив під час прес-конференції "Зростання цін на енергоносії – загроза продовольчій безпеці України" президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко.

Юрій Дученко заявляє, що витрати на випічку хліба зростають із кожним днем – разом із витратами на енергоносії. Через стрімке подорожчання газу собівартість випічки стає дедалі вищою. Ще рік тому газ, який потрібно було витратити для випічки одного буханця хліба, коштував 50 копійок. А тепер для того, щоби спекти один буханець, потрібно витратити 5 гривень.Пекарі заявили про підвищення цін на хлібЗвичайно, таке 10-кратне підвищення вартості енергоносія не може не позначитися на кінцевій ціні продукту. Тому ціни на хліб підвищуватимуть, принаймні, на 30%. Якщо цього не зробити, то буде ще гірше. Хлібопекарська галузь просто не виживе, і тоді в країні настане "хлібний колапс". Адже сьогодні хліб є чи не головним продуктом споживання для великої частини незаможних українців.

Дученко також каже, що можна уникнути такого великого підвищення цін на хліб. Пекарі пропонували підвищувати їх поетапно – на 5%. Однак тоді збунтувалась торгова мережа. Продавці побоялися скорочення обсягу купівлі хліба. Тоді таке п'ятивідсоткове зростання ціни на хліб було економічно обґрунтованим, і воно дозволило би хлібопекарській галузі відтягнути більш істотне підвищення цін. До того ж, плавне зростання цін населення перенесло би простіше.

Але тепер зволікати вже не можна. Йдеться про виживання хлібопекарської галузі як такої. Тому доведеться підвищувати ціни одразу майже на третину.

Нагадаємо, зростання цін на хліб пов'язане не лише з підвищенням вартості енергоносіїв, а ще й із тим, що державні засіки виявилися порожніми. Держава не здійснила закупівлі зерна до держрезерву, а експортери вивезли майже все продовольче зерно за кордон. Тому Україні тепер доведеться його імпортувати назад у країну, проте вже втридорога.

Мова йде про мільярди: МВФ може надати Україні багаторічний пакет допомоги на колосальну суму – Bloomberg

п’ятниця, 27 січень 2023, 0:28

МВФ вивчає можливість надання Україні багаторічного пакету допомоги на суму до 16 мільярдів доларів, який допоможе покрити потреби країни і стане каталізатором для збільшення міжнародного фінансування. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джере...

В Україні перерахували частину тарифів: Названо послуги, які подорожчають у 2023 році

четвер, 26 січень 2023, 19:09

В Україні у 2023 році вже перерахували вартість доставки газу. Незабаром мають переглянути тарифи на воду, передають Патріоти України. Суми за газ у платіжках вже збільшились з 1 січня. Тариф на доставку блакитного палива залишився без змін, але щоміся...