А у вас є такі? Найкращі кімнатні рослини, які очищають повітря за версією NASA - вони врятують навіть у космосі

Чи повірите ви, якщо вам скажуть, що американське аерокосмічне агентство NASA одного разу провело масштабне дослідження кімнатних рослин? А тим часом, це чистісінька правда, передають Патріоти України.

Дослідження під назвою NASA Clean Air Study відбулось у 1989 році – повні його висновки є у вільному доступі. Разом з Національної асоціацією ландшафтних фахівців США аерокосмічні науковці вивчали, яким чином можна за допомогою вазонів очищувати повітря у закритих приміщеннях, таких як відсіки космічних станцій.

З’ясувалось, що чимало рослин, які часто використовуються для озеленення помешкань та офісів, здатні ефективно видаляти леткі органічні забруднювачі з повітря. Зокрема їх тестували на очищення від бензену, формальдегіду, аміаку, трихлоретилену та ксиленів. І хоча у звичних концентраціях ці речовини легко видалити з кімнати звичайним провітрюванням, можливо ви захочете мати вдома такий зелений фільтр, який милуватиме око і робитиме атмосферу житла чистішою.

Найліпші результати у дослідженні показали чотири рослини – вони впорались з усіма типами запропонованих їм забруднювачів.

Спатифілум

Темно-зелений кущ із ніжними білими квітами любить яскраве, але розсіяне світло, вологе повітря і регулярний полив м’якою відстояною водою. Спатифілуми, також відомі під народною назвою "жіноче щастя", бувають карликові, а бувають гігантські – можна обрати собі відповідно до площі. Їх відносять до рослин нескладних у догляді.

Хамедорея витончена

Південноамериканська пальма підходить для вирощування навіть у невеликих квартирах, адже більше нагадує буйний вічнозелений кущ. До освітлення хамедорея невибаглива, але не любить холодних протягів. Полив рослини залежить від температури повітря – чим вона вища, тим більше вологи знадобиться доливати у горщик. Полюбляє часті обприскування та теплий душ.

Рапис високий

Серед лідерів списку NASA опинилась ще одна пальма – цього разу азійська. На її довгих, схожих на бамбук стеблах розпускаються круглі віялоподібні листки. Вирощувати цю рослину легко, до того ж вона повільно росте, тому не стане захоплювати ваш життєвий простір. Рапис полюбляє розсіяне сонячне світло, помірний полив і регулярні теплі обприскування. Також час від часу листя цієї пальми треба протирати від пилу, щоби рослина легше дихала. А в цілому вона підійде навіть для новачків.

Хризантеми

У дослідженні брала участь садова квітка, але існують види висотою до півметра, які ідеально підходять для вирощування у приміщенні. Хризантемам потрібне яскраве освітлення і рясний полив, зате повітря їм достатньо буде і помірно вологого. Догляд за цими вазонами не дуже складний, натомість рослина віддячить вам регулярним цвітінням. А варіантів забарвлення у хризантем величезна кількість.

Ще п'ять рослин змогли впоратись із чотирма різними забруднювачами. Ось вони.

Сансев'єрія трисмугова

Це рослина, який для щастя та процвітання у вас вдома не потрібно практично нічого – вона належить до касти найбільш витривалих, які прекрасно почуваються навіть у забудькуватих господарів. До освітлення вона невибаглива і навіть любить затінок, поливати її можна навіть раз на місяць – вона це запросто переживе, но буде вдячна за протирання листків від пилу ну хоча б коли-небудь.

Епіпремнум

Він же сциндапсус. Ефектний в’юн, який теж складно чимось пошкодити. Любить, як яскраве світло, так і затінок, нормально переносить нечастий полив, особливих умов температури та вологості не потребує, дуже швидко росте. Краще саджати в один горщик одразу кілька стебел, щоби епіпремнум виглядав більш пишно та ефектно.

Англійський плющ

Ще одна в’юнка рослина, але вже зі значно більшою листяною масою. Красиво росте каскадом з підвісного кашпо, а якщо облаштувати їй опору, може забиратись і вгору. Англійський плющ невибагливий до температури і навіть любить прохолоду, а не тепло, але потребує вологого повітря і буде радий періодичному обприскуванню. Темно-зелені види також цілком добре почуваються у затінку. Їхні декоративніші родичі все ж потребують розсіяного сонячного світла.

Драцена облямована

І знову пальма. З красивим султаном видовжених листків на дерев’янистому стовбурі. Ця драцена полюбляє яскраве світло взимку і напівзатінок влітку, їй також потрібен нечастий, але рясний полив і тепле обприскування, бо це рослина з тропіків. Може виростати досить високою, тому з часом потребує переселення у більш просторий куток.

Драцена запашна

А це вже чагарник, хоч і споріднений з попередньою пальмою. На відміну від родички, драцена запашна не така залежна від яскравості освітлення і добре переносить сухе повітря. Поливати рослину треба нечасто – коли верхній шар ґрунту просохне на 2-3 сантиметри. За хороших умов утримання може цвісти невеликими білими квітами з приємним ароматом, за що воно і заслужила свою назву.

Як налаштувати безперебійний інтернет удома, який буде працювати в разі відключення світла

субота, 26 листопад 2022, 21:27

Сьогодні багато українців ставлять собі запитання, як віддалено працювати або переглядати контент, коли світло в будинку відсутнє. Адже для інтернет-серфінгу замало батареї смартфона чи ноутбука, яка працює, необхідно ще живити роутер. Але і це ще не в...

Оберіть символ на картинці - і дізнайтеся, яка професія принесе вам справжній успіх

субота, 26 листопад 2022, 21:08

У кожному з нас з народження закладено ті чи інші особливості. Ці задатки лише можуть допомогти освоїти певний вид діяльності, вам легше дасться справа, до якого у вас є природні здібності. Психологічний тест у картинці визначить професію, у якій ви зм...