Справжні поціновувачі чаю знають, як легко порушити смак напою неправильним заварюванням. Температура води та витримка мають відповідати сорту чаю. Але чимало людей люблять заварювати його у великих кількостях і використовувати заварку до кінця, а часом і заливати її повторно, передають Патріоти України.
Правило 15 хвилин
Насправді, всі корисні властивості ароматного напою зберігаються у ньому протягом 15 хвилин після заварювання. Далі листки починають віддавати забагато дубильних та азотистих речовин. Це робить смак чаю занадто терпким і навіть гірким. До того ж в такому разі він може завдати шкоди людям з проблемами травлення. Зокрема, перестояний чай не варто вживати тим, у кого підвищена кислотність шлунку.
Що відбувається з чаєм після повторного заварювання
Всю основну користь чай віддає під час першого заливання окропом. За приблизними оцінками, таким чином можна отримати до 70% всіх речовин, якими славиться напій. Отже, на повторне заварювання у чаю залишиться приблизно 30% користі. До того ж так страждає його смак, який стає більш розмитим і не розкривається букетом, як належить.
Скільки разів можна заварювати чай
Якщо йдеться про чорний чай, то він не підлягає повторному заварюванню взагалі. Добре ферментовані листки віддають всі свої корисні речовини одразу. На другий раз вони не матимуть ні смаку, ні користі. Це ж стосується трав’яних чаїв.
Натомість менш ферментовані чаї – насамперед зелений, а також білий чи червоний, цілком придатні до повторного заварювання. Однак експерти радять кожне наступне настоювання робити на 1-2 хвилину довшим.
Алкоголь має здатність розслабляти, тому багато людей вважає, що він допомагає заснути. Особливо це стосується людей, які впродовж дня чимало стресують, передають Патріоти України з посиланням на УП. Однак вчені кажуть, що це – самообман. Насправді алк...
У Windows крім стандартних функцій є низка прихованих інструментів, що допомагають економити час і збільшують продуктивність. Віртуальні робочі столи, ефективне перемикання між вікнами, контроль пам’яті та інші корисні функції – все це можна використов...