А ви це знали? Чому не варто використовувати оцет для прочистки зливу в умивальнику

Оцет називають найбільш універсальним засобом для прибирання, яким можна видаляти плями, дезінфікувати поверхні і надавати блиску склу. Нерідко його використовують навіть для прочищення забитих труб, але сантехніки попереджають, що це може бути не найкращою ідеєю.

Проблема криється у хімічних властивостях білого оцту. OBOZ.UA дізнавався, що саме робить його небажаним засобом для боротьби із засміченнями.

Деякі домовласники віддають перевагу прочищенню содою з оцтом через екологічність та дешевизну цих засобів. Вони легко вступають у реакцію, яка добре промиває злив і розблоковує труби.

Проте досвідчені сантехніки застерігають – оцет може стати причиною пошкодження каналізаційної системи. Оцтова кислота здатна викликати корозію металу, а також може негативно впливати на пластик.

Реакція, в яку вступають сода та оцет, досить сильна і вона може завдавати шкоди матеріалам, з яких виготовляють труби. Коли розбавлена оцтова кислота з'єднується з бікарбонатом натрію харчової соди, вона починає пінитись. Під час цього процесу виділяється вуглекислий газ, вода, а також деякі інші речовини.

Бульбашки справді добре борються із забрудненнями. В тому числі вони здатні руйнувати наліт із жиру, бруду та кіптяви, який часом утворюється в трубах. Але при цьому така реакція поступово впливає на самі труби, а ще на гумові ущільнювачі, які часто зустрічаються у старих водопровідних системах. На думку експертів, це може завдати більше шкоди, ніж користі, та призвести до високих рахунків за ремонт каналізації.

Тому, яким би страшним та агресивним вам не здавався фабричний засіб для пробивання засмічень, його використання все ж буде більш безпечним. Але при цьому не забудьте впевнитись, що рідина, гранули чи порошок сумісні з тим типом труб, які встановлені у вас вдома.

Більше 9 годин сну - небезпечно: Вчені назвали точний час, який рятує життя

неділя, 20 липень 2025, 23:55

Нове масштабне дослідження шокує: занадто довгий сон може вкоротити життя. Лише дві години на добу вирішують долю вашого здоров’я - і навіть життя, передають Патріоти України. Понад 2 мільйони людей. 80 досліджень. Один висновок: сон — це не тільки про...

Хочете поліпшити зір? Їжте ці продукти кожного дня

неділя, 20 липень 2025, 23:10

У наш час більшість людей проводять години за екранами телефонів, комп'ютерів і телевізорів, що має негативний вплив на наше зір. Але є хороша новина: вчені довели, що деякі продукти можуть допомогти відновити здоров'я очей і покращити зір, передають П...