Молоко у трикутних пакетах стало одним із символів радянської епохи. З’явилися ці пірамідки на прилавках наприкінці 1950-х та продавалися до початку 1990-х. До 1959 року картонних упаковок не існувало - молоко розливали у скляні пляшки або продавали на розлив із бідонів.
Справа не лише у тому, що скляна тара була непрактичною і крихкою.
Основна причина полягала у тому, що наприкінці 1950-х в СРСР зіткнулися з дефіцитом. Навряд чи в історії СРСР були періоди, коли з дефіцитами ніхто не стикався. У повоєнне десятиліття, окрім інших товарів першої необхідності, не вистачало і скляних пляшок. Тож виникла потреба у дешевій та практичній упаковці.
У світі вже існувала практика картонних упаковок – їх випускала шведська компанія "Tetra Pak" ("тетраедричні упаковки") заснована 1951 року Рубеном Раусінгом.
Кажуть, форму, "пірамідок" вигадав сам Раусінг, але згідно з іншою версією, ідея належала лаборанту "Тетра Паку" Еріку Валленбергу. Але, як би там не було, упаковка "Тетра Класік" (саме так офіційно називалися "пірамідки") вперше вийшла у масове виробництво у 1952 році.
Непересічна подія в радянській промисловості – СРСР не просто вкрав західну ідею, а офіційно купив технологію та кілька ліній виробництва у Tetra Pak.
Інша популярна нині упаковка "тетра брік", що має форму паралелепіпеда, з'явилася лише у 1963 році. Ймовірно, якби СРСР купив технологію на кілька років пізніше, молоко випускалося у прямокутних пакетах, а не у пірамідках.
Фахівці з Tetra Pak придумали не тільки відповідну форму упаковки, але й решту всіх нюансів технології, включаючи, зокрема, спосіб пакування рідини в картон і герметизацію упаковки. Пакети стали абсолютно вологостійкими, адже інженери припаяли до картону тонкий шар поліетилену.
У Європі від "пірамідок" швидко відмовилися, оскільки вони були не дуже практичними – займали більше місця під час транспортування, що призводило і до збільшення собівартості. Наприклад, літр молока у "тетра пак" займав майже вдвічі більше місця у вантажівці ніж у "тетра брік".
А в СРСР вартість перевезення мало кого хвилювала, тому й форма трикутників надовго прижилася. Лише на початку 90-х років компанії почали масово переходити на сучасні та практичні упаковки.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...