А ви це знали? Чому в СРСР робили дитячі солодощі з кров'ю бика

У Радянському Союзі, де доступ до різноманітних продуктів був обмежений, саме солодощі з кров'ю бика були дуже популярним "ласощами". Основною причиною цього була нестача продуктів і вітамінів, необхідних для збалансованого харчування, особливо серед дітей. Якісне харчування було розкішшю, а дефіцит заліза в крові був поширеною проблемою. Тому в хід ішов продукт, який зараз усі знають під назвою гематоген, передають Патріоти України.

Редакція FoodOboz розповість, що насправді є у складі гематогену. Такий продукт має досить цікаву історію та призначення.Чому в СРСР робили дитячі "ласощі" з кров'ю бика

Гематоген насправді не був радянським винаходом – його розробили у Швейцарії наприкінці XIX століття як препарат на основі бичачої крові для підвищення рівня заліза. Однак на Заході він не став популярним, тоді як у СРСР, де анемія була поширеною серед дітей, його почали активно використовувати для зміцнення здоров’я. Спочатку гематоген виготовляли у вигляді рідкого препарату, але, щоб діти охочіше споживали, згодом його стали випускати у вигляді батончика з приємним солодким смаком.

Що входило до складу гематогену

Чорний харчовий альбумін – очищений та висушений білок, що видобувається з бичачої крові. Саме він забезпечував гематогену основну користь, оскільки містив залізо, необхідне для боротьби з анемією.

Крохмальна патока, згущене молоко, цукор і ванілін – ці інгредієнти додавали для створення приємного смаку та текстури батончика, що робило його схожим на десерт.

Чому гематоген у Радянському Союзі став "ласощами

Більшість людей у СРСР не сприймали гематоген як лікувальний засіб і часто вживали його просто як солодкий батончик. Інформація про лікувальні властивості гематогену не завжди була відомою, тому багато хто сприймав його як звичайні ласощі, зважаючи на солодкий смак і зручний формат. В умовах дефіциту продуктів гематоген часто ставав доступною альтернативою солодощам.

Гематоген сьогодні

Попри його історію та медичне призначення, гематоген досі можна знайти в аптеках. Однак сучасні споживачі краще усвідомлюють його властивості, і зараз його рідко сприймають як звичайний десерт.

Народні прикмети на 21 квітня. Чому українці спрадавна на Проклов день неодмінно прибрали у своїй домівці

понеділок, 21 квітень 2025, 7:05

21 квітня за новим стилем (4 травня за старим) вшановують пам'ять священномученика Януарія, мучеників Прокла, Феодора і Фавста, а також патріарха Максиміана Константинопольського. За старим юліанським календарем сьогодні вшановують апостола від сімдеся...

Варто знати! Скільки можна зберігати великодні крашанки, щоб не отруїтися

понеділок, 21 квітень 2025, 6:44

Крашанки або писанки є одним з головних атрибутів Великодня. Зазвичай, це зварені яйця, які розмальовані різними візерунками. Такі яйця за кімнатної температури рекомендують зберігати недовго., передають Патріоти України з посиланням на ТСН. У холодиль...