Сучасний військовий дуже сильно відрізняється від солдата часів СРСР. При чому ці відмінності простежуються не лише в зброї та умовах роботи, а й навіть в зовнішньому вигляді, передають Патріоти України.
Військова форма регулярно вдосконалюється, але в радянській армії одна деталь була незмінною. OBOZ.UA розповість, чому військові СРСР завжди носили онучі замість шкарпеток.
Онучі – це шматок тканини, який обмотується навколо ноги спеціальним способом. Він призначений для більш комфортного носіння взуття.Подібний вид захисту ніг від натирання використовували ще в першому тисячолітті слов'янські та фінські племена разом з личаками.
В армії онучі почали використовувати ще за Петра Великого. Відтоді вони дуже міцно закріпилися та використовувалися навіть після розпаду союзу. Наприклад в Україні від них відмовилися у 2004, а в РФ ще пізніше.
Чому в СРСР носили онучі, а не шкарпетки
Радянське військове взуття сильно відрізнялося від сучасного. У зв’язку з цим носити його зі шкарпетками було б доволі незручно. Крім того, онучі мали й ряд переваг.
По-перше, вони більш практичні. Онучі набагато повільніше зношуються, ніж шкарпетки, їх можна намотати на ногу в декілька шарів, щоб завелике взуття більш щільно сиділо на нозі, їх можна виготовити з будь-якого матеріалу, а у разі намокання перемотати іншим краєм.
По-друге, за онучами легше доглядати. Їх легко масово прати, адже не потрібно потім сортувати по розміру та парності. Також, оскільки вони не мають гумки, їх можна кип’ятити та будь-яким іншим способом позбавлятися забруднень без ризику пошкодження.
Чому від носіння онучей в армії відмовилися
Якщо неправильно намотати онучу, то можна зашкодити своєму здоров’ю. Тому військовим доводилося довго вчитися цьому, а недосвідчені солдати часто через помилки кульгали. До того ж надягнути шкарпетки – це швидко, а для надягання онуч доводилося витрачати набагато більше часу.
Зрештою згодом військові замість кирзових чобіт почали носити берці, тому намотувати онучі більше не було потреби.
Лютий - ідеальний період для підготовки до посівного сезону. Важливо правильно визначити терміни посіву розсади, підібрати культури для посадки та підготувати ґрунт. РБК-Україна (проект Styler) пояснює, коли починати вирощування розсади, як відібрати я...
Автомобілістів закликають ніколи не говорити низку загальних фраз механікам, щоб уникнути ризику бути обдуреними щодо ремонту автомобіля, передають Патріоти України. Ахмед — механік, який веде YouTube-канал The Car Care Nut, назвав три стоп-фрази, які ...