Картопля - один з найпопулярніших овочів. Вона є у продажу цілий рік, коштує недорого і приготувати з неї можна безліч різних страв. Найпростіший спосіб - відварити картоплю, передають Патріоти України. Але чи знаєте ви, яка картопля корисніша - гаряча або холодна? До речі, щоб картопля була смачною та щільною, а не липкою і водянистою, її потрібно правильно зварити.
Картоплю називають другим хлібом, і люди, які стежать за фігурою, часто відмовляються від її вживання. І ця не просто так, адже картопля має високий глікемічний індекс, небезпечний для нашого організму.
Глікемічний індекс - це швидкість, з якою вуглеводи засвоюються і підвищують рівень цукру в крові. Однак високий ГІ - не привід повністю виключати картоплю зі свого раціону, адже знизити його можна самостійно. Справа в тому, що крохмаль, який міститься в картоплі, поводиться по-різному під впливом різних температур.
Якщо їсти гарячу картоплю, в організм надійдуть швидкі вуглеводи і багато цукру, які відкладуться про запас. Якщо ж вживати картоплю кімнатної температури або охолоджену, то властивості крохмалю змінюються: він стає абсорбентом, тобто всмоктує всі шлаки зі стінок кишківника і виводить все погане з організму. В результаті ми отримуємо контроль цукру в крові, чисту шкіру, контроль голоду і різке зменшення ризику переїдання.
Картопля - джерело вітамінів і корисних мінералів. У ній містяться вітаміни С, B1, B2, B6, PP, К, а також залізо, кальцій та фосфор. Більшість корисних речовин знаходяться в шкірці, а не в м'якоті, тому дієтологи рекомендують варити картоплю "в мундирі" або запікати її в духовці та вживати в їжу разом з верхнім шаром.
Через високий вміст калію картопля - продукт номер один в раціоні сердечників і гіпертоніків. Крім того, він має легку сечогінну дію, тому показаний при захворюванні нирок.
Відварну картоплю у вигляді пюре добре вживати для відновлення після операцій. Якщо відварну картоплю приготувати у воді, велика частина крохмалю залишиться в бульйоні.
Водночас таїть в собі картопля і небезпеку. Йдеться про соланін, який міститься в шкірці та починає активно вироблятися при тривалому контакті плодів з УФ-променями. Підвищений вміст цієї речовини чинить руйнівний вплив на нервову систему людини.
Шкода картоплі в смаженому вигляді очевидна. При приготуванні з коренеплоду випаровується волога, замість цього вода заміщається жиром. Зазначимо, в 100 г картоплі фрі міститься майже 40 г вуглеводів, а це може завдати досить серйозного удару по фігурі при зловживанні.
Крім того, при температурі понад 50⁰С руйнується вітамін С, що міститься в картоплі. Крім того, при довгому смаженні у великій кількості жиру в продукті утворюється канцероген акриламід. Тому попри смак і ситність страви смаженою картоплею краще не зловживати, радять дієтологи.
Демі Мур, яку ще називають легендою Голлівуду, здається, старіти не збирається. 62-річна зірка виглядає на 40 років без всілякого фотошопу та фільтрів. В чому секрет краси акторки, передають Патріоти України з посиланням на РБК. 7 секретів молодості Де...
Для ефективного схуднення важливо вибрати дієту, яка не тільки зменшує вагу, але й підтримує відчуття ситості. Включення білка в раціон допомагає наростити м’язову масу, що сприяє спалюванню більше калорій, а також знижує голод, допомагаючи дочекатись ...