А ви це знали? Чим небезпечний лимонад для організму

Лимонад часто асоціюється з літом, дитинством і приємною прохолодою у спекотний день. На перший погляд, він здається нешкідливим напоєм з легкою кислинкою та нотками свіжості, передають Патріоти України.

Проте за цим привабливим смаком приховується значна кількість цукру, яка може серйозно впливати на здоров’я. Видання eatthis.com розповідає, як саме лимонад впливає на рівень цукру в крові та які ризики несе при регулярному вживанні.

Чим небезпечний лимонад: різкий стрибок глюкози в крові

Коли ви п’єте лимонад, організм миттєво поглинає велику кількість цукру. Внаслідок цього рівень глюкози в крові різко зростає. У відповідь підшлункова залоза вивільняє інсулін, аби якнайшвидше знизити рівень цукру – або перетворивши його на енергію, або відправивши в печінку, жирову тканину та м’язи на зберігання.

Якщо регулярно вживати лимонад або інші солодкі напої, то з часом клітини починають гірше реагувати на інсулін – розвивається інсулінорезистентність. І навіть ті, хто має нормальну вагу, не застраховані від цього, що доводить дослідження, опубліковане в The Journal of Nutrition. Підшлункова намагається компенсувати ситуацію, виробляючи ще більше інсуліну, але це лише погіршує ситуацію.

Результат – ризик розвитку діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань, зайвої ваги і навіть деяких форм раку.

Лимонад із магазину – ще гірший варіант

Домашній лимонад і так досить солодкий, однак, той, що продається у пляшках або у вигляді порошку, – справжній цукровий удар. Розчинні лимонади можуть містити понад 9,5 г доданого цукру на склянку (приблизно 225 мл), а в пляшках – ще більше.

Американська кардіологічна асоціація радить жінкам не перевищувати 6 чайних ложок цукру на день, а чоловікам – 9.

Цукор, інсулін і ризики для здоров'я

Існує багато досліджень, які доводять взаємозв’язок між солодкими напоями та підвищеним ризиком діабету. Так, вчені з Гарвардського університету в межах масштабного дослідження Американської діабетичної асоціації проаналізували дані понад 300 000 осіб. Результат: ті, хто пив від 1 до 2 порцій солодких напоїв на день, мали на 26% вищий ризик розвитку діабету 2 типу, порівняно з тими, хто вживав їх лише раз на місяць або взагалі не пив.

Надмірне споживання цукру пов'язане не тільки з діабетом, а й з ожирінням, серцевими хворобами та іншими хронічними проблемами. Отже, навіть цей здавалося б безневинний напій може мати небезпечні наслідки.

Як зменшити шкоду?

Є гарна новина: поміркованість і правильне поєднання продуктів можуть зменшити ризики. Якщо пити лимонад у невеликих кількостях, краще під час їжі, багатої на клітковину, білки та здорові жири, то це допоможе сповільнити засвоєння цукру та зменшити глікемічне навантаження.

А ви це знали? Чим небезпечний лимонад для організму

четвер, 15 травень 2025, 9:57

Лимонад часто асоціюється з літом, дитинством і приємною прохолодою у спекотний день. На перший погляд, він здається нешкідливим напоєм з легкою кислинкою та нотками свіжості, передають Патріоти України. Проте за цим привабливим смаком приховується зна...

Дачникам на замітку! На якій відстані треба саджати огірки, щоб мати гарний врожай

четвер, 15 травень 2025, 8:59

Огірки невибагливі, швидко ростуть і дарують щедрий урожай за умови правильного догляду. Та є одна помилка, яку навіть досвідчені городники припускають занадто часто: неправильна відстань між рослинами, передають Патріоти України. Саме це часто стає пр...