Літо - це пора свіжих фруктів, прохолодних напоїв та легких салатів. Здається, ідеальний час для здорового харчування, чи не так? Але лікарі та нутриціологи попереджають: не все, що здається легким, корисне, особливо в спеку, Патріоти України.
Так, сезонні ягоди — полуниця, чорниця, вишня — дуже смачні. Але зловживання ними може викликати сильне бродіння в кишківнику і здуття, адже вони містять складні цукри FODMAP, які складно перетравити. Тож краще їсти їх порціями і поєднувати з білком чи корисними жирами.
Кавун, морозиво, холодна кава — улюбленці літа. Але вони можуть викликати спазми, дискомфорт і навіть прискорену роботу кишківника. Особливо це стосується людей із лактазною недостатністю або чутливим шлунком. Лікарі радять уникати дуже холодних продуктів на порожній шлунок і віддавати перевагу рослинним сорбетам без молока.
Літні салати, свіжі овочі і смузі – це здорово, але надмірне споживання сирих продуктів дає зайве навантаження на кишківник. Вони потребують більше ферментів для перетравлення, що часто викликає здуття. Краще трохи їх приготуйте — злегка відваріть або запечіть, а до салатів додавайте трави, які сприяють кращому травленню, наприклад, м’яту чи кріп.
Любиш каву на літній спекоті? Занадто багато кофеїну може викликати зневоднення і розлад шлунку. Особливо небезпечно пити каву на голодний шлунок або з холодним молоком. А надлишок солі, якої ми часто споживаємо у вигляді солоних снеків, утримує воду в організмі і порушує баланс кишкової флори, викликаючи важкість і проблеми зі стільцем.
Газовані напої, солодкі десерти та морозиво – ласощі літа, які можуть збивати баланс корисних бактерій у кишківнику і провокувати здуття, гази і навіть поганий настрій.
Відчуття постійної втоми може мати безліч причин, і одна з них - ваш щоденний раціон. Часто ми списуємо нестачу енергії на стрес або недосип, але іноді справа в тому, що саме ми їмо, передають Патріоти України. Нові наукові дані вказують на несподівани...
Рак крові - один із найнебезпечніших видів онкологічних захворювань. Від його ранньої діагностики часто залежить не тільки успіх лікування, а й саме життя. Проте у більшості випадків перші ознаки лейкемії, лімфоми або мієломи залишаються непоміченими, ...