Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України.
Кому не можна їсти буряк
- Людям із сечокам'яною хворобою. Оксалати в буряку впливають на утворення каменів у нирках.
- Ті, у кого подагра, також чутливі до оксалатів, а ще – до пуринів. Буряк може призвести до загострення хвороби, тому людям з подагрою лікарі радять вживати його в мінімальних кількостях.
- Людям з низьким тиском. Буряк знижує артеріальний тиск завдяки високому вмісту нітратів, що розширюють судини. Для гіпертоніків це дуже корисно, а у людей з низьким тиском останній може впасти ще нижче, що може закінчитись і запамороченням.
- Тим, у кого діагностована анемія, також потрібно бути обережними з буряком. Попри те, що сам буряк містить залізо, компенсувати його дефіцит в організмі не може через щавлеву кислоту, яка може заважати засвоєнню заліза та деяких мінералів.
- Буряк містить багато цукрів, що може бути небезпечним для людей з діабетом 2 типу.
- Для людей з проблемами шлунково-кишкового тракту буряк може бути корисним, наприклад, допомогти позбутися закрепу. А от у людей із гастритом і синдромом подразненого кишківника буряк може спровокувати здуття живота.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.
Не всі каструлі підходять для приготування їжі. Обираючи ємність, важливо враховувати матеріал, з якого він виготовлений. Це стосується зокрема алюмінієвого посуду, який все ще часто використовується на кухнях завдяки своїй довговічності та зручності. ...
Важливим етапом святкування Нового року завжди було позбавлення від усього непотрібного. Ще наші предки вірили, що так ви ніби "звільняєте" місце для добробту та щастя, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Новий рік для багатьох людей є не п...