Кава - чудовий напій для того, щоб швидко підбадьоритися, отримавши приплив сил зранку. Багато хто випиває чашку ще до сніданку - на голодний шлунок. Нутриціолог Анастасія Голобородько повідомила, що буде з організмом, якщо це стало звичкою, передають Патріоти України.
Каву натщесерце можна пити далеко не всім. Експерт із харчування зазначила, що шлунок захищає себе різними способами. Один з них – виділення товстого шару слизу, який стає потужним щитом між його слизовою оболонкою та їжею, яку вживає людина. Слиз захищає шлунок від його природного кислотного середовища, яке потрібне для розщеплення їжі.
Анастасія Голобородько наголосила, що якщо людина, яка не має виразок, гастропатій, гастритів, її не турбує печія – значить шлунок справляється з агресивними речовинами.
Фахівець розвалу найгіршими подразниками – сигаретний дим, спиртні напої та нестероїдні протизапальні препарати, такі як напроксен чи ібупрофен. Вона пояснила, що кава є смаженим продуктом плодів тропічного дерева. А така обробка завжди трохи агресивна.
"Кава справді впливає на кишечник - може прискорити моторику товстої кишки і викликати випорожнення. Також вона збільшує вироблення кислоти у шлунку. Але якщо у шлунку є їжа або якщо ви п'єте каву з молоком чи вершками, це допоможе створити буфер, який нейтралізує кислоту. Вживання чорної кави без їжі може знизити кислотність шлунка", - пояснила Голобородько.
Анастасія вказала, що низька кислотність може стати проблемою для слизової оболонки стравоходу, яка більш вразлива до кислоти. Справа в тому, що кава може розслабити і відкрити сфінктер, який поєднує стравохід зі шлунком. Це може призвести до того, що кислота зі шлунка потраплятиме в стравохід і викликатиме печію.
Від ранкової кави краще відмовитися людям із проблемами ШКТ. Їм слід обстежитись у гастроентеролога. Також не варто вживати цей напій людям, які перебувають у стресовому стані та часто відчувають післяобідню втому. "Якщо ви стежите за станом здоров'я, шлунково-кишковий тракт не турбує і у вас немає неприємних симптомів після кави вранці - ви щаслива людина, можете продовжувати пити", - поділилася Анастасія Голобородько
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...
Омлет найчастіше готують на сніданок. Він легкий та поживний. Готувати його на всю родину, тож страва досить вигідна для ранку. Кулінарне питання полягає в збиванні яєць. Яким чином вони будуть об’єднані з іншими компонентами. Поговоримо про це детальн...