А ви це знали? Що сильніше - ібупрофен чи парацетамол: Чи можна поєднувати, від якого болю допомагають

Парацетамол та ібупрофен - це два найпопулярніших жарознижувальних та знеболюючих препарати. Однак вони мають свої відмінності. Читайте в матеріалі ТСН.ua, від якого болю вони допомагають і як їх правильно приймати. Про основні відмінності парацетамолу та ібупрофену розповіла група лікарів, які ведуть свою сторінку в Instagram, передають Патріоти України.

Парацетамол: як і коли правильно приймати

Парацетамол — це жарознижувальний препарат (антипіретик) та анальгетик. Найчастіше його використовують за:

  • больового синдрома — зокрема, мігрень, головний біль, ревматичний біль, біль у спині, періодичний біль у жінок, біль у м'язах, зубний біль, невралгія тощо;
  • простуди та грипу для полегшення симптомів — ломота в тілі, головний біль, гарячка.

Зазвичай парацетамол починає діяти через 20-30 хвилин після приймання. Парацетамол можна приймати не всім. Існують протипоказання до цього препарату, зокрема:

  • підвищена чутливість до компонентів;
  • захворювання печінки (збільшується токсичність парацетамолу);
  • тяжкі порушення нирок, печінки, вроджена гіпербілірубінемія, захворювання крові, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, лейкопенія, виражена анемія, синдром Жильбера;
  • алкоголізм.

Препарат заборонено приймати разом з іншими ліками, до складу яких входить парацетамол, адже це може спричинити передозування, яке закінчиться печінковою недостатністю.

В жодному разі не приймайте парацетамол разом з алкоголем. Цей препарат може впливати на рівень сечової кислоти та глюкози в крові. Якщо дорослий приймає понад 10 г парацетамолу (діти понад 150 мг на 1 кг маси тіла), це може спричинити ураження печінки.

Ібупрофен: як і коли приймати

Ібупрофен — це нестероїдний протиревматичний та протизапальний засіб. Зазвичай його приймають за головної болі, зубної болі, болі в спині, м'язовій болі, болі в суглобах, невралгії, дисменореї, перших симптомах грипу і застуди, ревматичних болей.

Починає діяти через 45 хвилин після приймання натщесерце або 1-2 години, якщо випити препарат під час їжі.

Ібупрофен також має свої протипоказання:

  • підвищена чутливість до ібупрофену чи інших компонентів;
  • виразкова хвороба шлунка дванадцятипалої кишки/кровотеча в активній формі або рецидиви в анамнезі;
  • наявність в анамнезі реакцій гіперчутливості (риніт, астма, кропив'янка, ангіоневротичний набряк) чи після застосування ібупрофену, аспірину або інших НПЗЗ;
  • тяжка серцева недостатність, тяжка печінкова недостатність, тяжка ниркова недостатність;
  • перфорація стінки шлунково-кишкового тракту в анамнезі, шлунково-кишкова кровотеча;
  • геморагічний діатез і інші порушення згортання крові;
  • активне запалення в шлунку;
  • вітряна віспа.

Ібупрофен також заборонено застосовувати на останньому триместрі вагітності. А під час I та II триместру краще взагалі відмовитися від приймання будь-яких ліків.

Що сильніше ібупрофен чи парацетамол

За своїми знеболювальними властивостями ібупрофен сильніший за парацетамол. Згідно з клінічним дослідженням, під час якого проводилася порівняльна характеристика ефективності цих двох препаратів, виявляється, що ібупрофен у звичайних дозах перевищує парацетамол за ряду хворобливих станів. Крім того, цей препарат діє довше — протягом 6 годин.

Єдиної думки, що краще: парацетамол чи ібупрофен — немає. Обидва ці препарати були занесені в протоколи лікування як ефективні, дієві та відносно безпечні. Зазвичай, необхідний препарат обирають в залежності від того, від чого саме його потрібно прийняти. Так, для зниження температури за лихоманки краще підходить парацетамол. Але в нього немає протизапальних властивостей. Тому за болю та запалення краще приймати ібупрофен.

Мінімум інгредієнтів, максимум задоволення! Найпростіший рецепт печива на кефірі - швидка випічка до чаю

четвер, 29 лютий 2024, 18:12

Один з найпростіших і швидких рецептів смачного і ніжного печива на кефірі. Мінімум інгредієнтів, максимум задоволення від випічки, передають Патріоти України. Збиваємо яйце віничком і всипаємо цукор, збиваємо до розчинення цукру. Вливаємо кефір кімнат...

ТОП-6 підступних причин, чому шкіра може передчасно постаріти

четвер, 29 лютий 2024, 17:15

Можна витрачати багато грошей на коштовні зволожувачі для обличчя та дорогу косметику, неухильно дотримуватися усіх вимог до догляду за шкірою, та іноді навіть невинні щоденні звички зведуть нанівець усі наші старання. Звичайно, одні звички не так легк...