Келих вина на ніч - це "солодка отрута": він може як зашкодити організму, так і "допомогти" вам легше заснути. Але є нюанс, передають Патріоти України.
Цікаві висновки щодо впливу алкоголю на організм людини опублікував науковий журнал Sciencealert. Це важливо знати в період різдвяних свят та перед святкуванням Нового року, адже випити келих шампанського під бій курантів - особлива традиція.
Зазвичай після вживання алкоголю його сполуку потрапляють у кров, швидко через неї досягають мозку, і лише після цього людина починає відчувати "сп'яніння". Це відбувається за рахунок дії так званих нейромедіаторів, які сповільнюють зв'язок між нервовими клітинами мозку. Його певні ділянки особливо вразливі до алкоголю, але все індивідуально. Хтось відчуває захитування, когось починає нудити, деякі, коли вип'ють, відчувають сонливість.
Алкоголь також може мати негативний вплив на серце і систему кровообігу. Кровоносні судини розширюються, що призводить до падіння кров'яного тиску - як наслідок, людина може відчути запаморочення чи навіть втрати свідомість.
Те, що алкоголь не найкорисніший напій з точки зору здоров'я - всі знають. Але нас цікавить, що відбувається з тілом, якщо випити келих "міцного" на ніч. Вчені кажуть, він діє на нас тіло, немов "вимикач".
Деякі люди можуть оманливу відчувати через нього розслабленість та потяг заснути. Але це оманливо: поки ваш організм займається перетравленням алкоголю, він не спить. Тобто, навіть у стані сну не йдеться про відпочинок вашого організму.
Більш того, якщо ввечері, попиваючи умовний келих вина, ви відучули сонливість, цей ефект зникне, як тільки тіло впорається зі своєю роботою. Мозок починає оговтуватися від його токсичної дії.
"Ви можете прокидатися кілька разів, особливо в другій половині ночі. Ви також можете бачити яскраві та стресові сновидіння", - йдеться в матеріалі.
Часто під дією алкоголю людина поринає у швидкі фази сну, якщо засинає. Для багатьох це характеризується рухом очей під зіницями та постійними пробудженнями, про які вже згадувалося.
Це пояснює, чому людина відчуває себе "розбитою" після вечері "з алкоголем" або відповідних посиденьок з друзями.
Але короткострокове недомагання від "келиха на ніч" - це ще не все. Існує довгостроковий негативний вплив від вживання алкоголю: люди, які регулярно п'ють, з часом починають страждати від низької якості сну.
Звісно, багатьом на свята захочеться трохи випити у колі родини - на цей рахунок є кілька порад, як постаратися мінімізувати негативний вплив алкоголю на сон. Головні з них:
Кінолог Рос Макнамара розповів про три породи собак, яких він ніколи б не завів для себе. На думку експерта, ці популярні собаки мають свої недоліки, передають Патріоти України. Перелік порід Рос виклав у відеоролику на своїй сторінці в соціальній мере...
На дорогах водії часто зустрічаються з різними запитаннями від патрульних. Деякі з них можуть здаватися дивними, а інколи навіть викликати сумніви. Експерти нагадали, що водіям важливо знати свої права у таких ситуаціях. Про це пише "Автотема", передаю...