А ви це знали? Старий Новий рік: Що суворо заборонено, а що потрібно зробити 14 січня

14 січня 2021 року відразу кілька великих свят: в церковному календарі цей день приурочений Обрізанню Господньому (це стало прообразом сучасного таїнства хрещення), а також дню святителя Василія Великого, одного з найбільш шанованих вчителів церкви. Крім того в цей день українці відзначають Старий Новий рік, зазначають Патріоти України..

Що потрібно зробити 14 січня, важливі традиції

Колись 14 січня пов'язували з новим циклом так званого сонячного кола, тобто настанням нового року. Так було до 1918 року, коли почав діяти григоріанський календар. І хоча було це давно, ми як і раніше відзначаємо два нових роки, адже зі "старим" нас пов'язує багато давніх традицій.

У цей день з ранку прийнято посівати: приходити в будинок і з порога сіяти зерно, обов'язково незбиране (жито, пшеницю, овес), а також співати "посівалки" - спеціальні вітальні пісні. Не можна для обряду використовувати пшоно, просо або горох - це до сліз.

Цікаво, що до такого обряду допускаються тільки хлопчики, молоді хлопці, чоловіки. Жінкам посівати забороняється, так як першим в будинок вранці повинен увійти саме представник чоловічої статі.

Посівальників потрібно нагородити дарами, а перші отримують найщедріші. Цікаво, що за деякими джерелами, гроші давати не можна, а тільки солодощі та інші ласощі. Але в наш час все ж частіше "розраховуються" з гостями все ж купюрами.

Вважається, що чим більше в дім прийде посівальників, тим щедріше буде наступний рік. Розсипане зерно не прибирали до заходу сонця. На Старий Новий рік бажано одягнути все нове, щоб мати гарний стан протягом усього року.

Що категорично не можна робити 14 січня

  • Першим заходити в будинок дівчаткам, дівчатам, жінкам.
  • Пити за столом по одній чарці - потрібно відразу випити другу, до пари. Вважається, що так подружжя проживе довше, а незаміжні і холості скоро знайдуть собі пару.
  • Відмовляти посівальникам в подарунках, не пускати їх в будинок.
  • Прибирати зерно до заходу сонця, а також посівати пшоном, просом, горохом.
  • Лаятися і лихословити, сумувати, плакати, згадувати старі образи і думати про погане.
  • Позичати гроші, давати в борг.

Важливі прикмети цього дня

  • Снігопад обіцяє багатий урожай.
  • З ранку йде сніг - снігова зима буде до весни.
  • Ожеледиця - до урожаю.
  • Відлига - літо буде дощовим.

Людина, яка народилася на Василя, буде дуже багатою. В якості оберега їй слід носити яшму. Іменини 14 січня святкують: Богдан, Василь, В'ячеслав, Григорій, Емілія, Іван, Микола, Михайло, Олександр, Петро, Платон, Фелікс, Трохим, Федот, Федосій.

Хіти тижня. Печемо солодкі млинці на сніданок: ТОП-3 прості та смачні рецепти на кожний день

середа, 26 січень 2022, 21:00

У кожної господині бувають такі моменти, коли хочеться приготувати особливий сніданок. Якщо ви вже спробували урізноманітнити своє меню сирниками з шоколадною начинкою, наступного разу рекомендуємо зробити солодкі млинці, передають Патріоти України. Мл...

Ідеальний вибіор для модниць!! Трендові стрижки без чубчика для волосся середньої довжини - тенденції весни 2022

середа, 26 січень 2022, 18:44

Багато трендових стрижок припускають наявність чубчика, але далеко не всі. Модно та стильно можна виглядати і без нього. Стилісти розповіли, які стрижки для середнього волосся будуть у тренді навесні 2022. Якщо ви відрощуєте волосся, і хочете, щоб воно...