14 січня 2021 року відразу кілька великих свят: в церковному календарі цей день приурочений Обрізанню Господньому (це стало прообразом сучасного таїнства хрещення), а також дню святителя Василія Великого, одного з найбільш шанованих вчителів церкви. Крім того в цей день українці відзначають Старий Новий рік, зазначають Патріоти України..
Колись 14 січня пов'язували з новим циклом так званого сонячного кола, тобто настанням нового року. Так було до 1918 року, коли почав діяти григоріанський календар. І хоча було це давно, ми як і раніше відзначаємо два нових роки, адже зі "старим" нас пов'язує багато давніх традицій.
У цей день з ранку прийнято посівати: приходити в будинок і з порога сіяти зерно, обов'язково незбиране (жито, пшеницю, овес), а також співати "посівалки" - спеціальні вітальні пісні. Не можна для обряду використовувати пшоно, просо або горох - це до сліз.
Цікаво, що до такого обряду допускаються тільки хлопчики, молоді хлопці, чоловіки. Жінкам посівати забороняється, так як першим в будинок вранці повинен увійти саме представник чоловічої статі.
Посівальників потрібно нагородити дарами, а перші отримують найщедріші. Цікаво, що за деякими джерелами, гроші давати не можна, а тільки солодощі та інші ласощі. Але в наш час все ж частіше "розраховуються" з гостями все ж купюрами.
Вважається, що чим більше в дім прийде посівальників, тим щедріше буде наступний рік. Розсипане зерно не прибирали до заходу сонця. На Старий Новий рік бажано одягнути все нове, щоб мати гарний стан протягом усього року.
Людина, яка народилася на Василя, буде дуже багатою. В якості оберега їй слід носити яшму. Іменини 14 січня святкують: Богдан, Василь, В'ячеслав, Григорій, Емілія, Іван, Микола, Михайло, Олександр, Петро, Платон, Фелікс, Трохим, Федот, Федосій.
Жінки у бажанні стати привабливими для чоловіків сідають на дієти, роблять купу косметичних процедур і намагаються досягти параметрів моделей. Однак насправді, чоловіків приваблюють зовсім інші жінки, передають Патріоти України з посиланням на дослідже...
Білий хліб має репутацію не зовсім корисного продукту, оскільки його виготовляють з очищеного борошна, позбавленого корисних частин, таких як висівки та зародки. Хоча інколи такий хліб може бути збагачений вітамінами групи В, його споживання все ж варт...