Картопля, що збереглася до весни, у якої вже утворилася велика кількість паростків, небезпечна для вживання в їжу. Про це розповіли лікарі-гастроентерологи, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.
Картопля, що належить до сімейства пасльонових, у нормі містить невелику кількість рослинного алкалоїду соланіну. Надлишок соланіну розпізнається організмом як отрута і призводить до різних розладів — від діареї та нудоти до порушень свідомості, тому вживати в їжу бульби, які містять велику кількість великих (більше ніж 3 см) паростків, не тільки не корисно, а й небезпечно, попередили експерти.
Вони додали, що картопля з маленькими паростками нешкідлива, проте позеленілі частини та самі паростки необхідно зрізати. Інші пророслі овочі, за словами гастроентерологів, для здоров'я не є небезпечними.
Однак тут важливо зазначити, що корисні властивості "залежалого" овоча вже не настільки виражені, як у свіжого, але не є шкідливими, попередили лікарі.
При цьому проросла цибуля може бути навіть корисною. Цікаво, що в "виростах" цибулі, яка довго зберігається, міститься багато рослинного білка, що може бути актуально для людей, які пропагують веганство. Така цибуля зовсім не отруйна і не втрачає своїх корисних властивостей, як і її "родич" часник, який теж можна вживати в їжу в пророслому вигляді, підсумували фахівці.
Усадка тканини, особливо бавовни, — найпоширеніша помилка під час догляду за одягом. Але гарна новина — цього можна уникнути. Навіть якщо шкода вже заподіяна, є способи її виправити. Видання Real Simple розповіло, як попередити усадку тканини, врятуват...
Клітковина є важливою не лише для травлення, але й для здоров'я в цілому. Результати досліджень свідчать, що вона може знижувати рівень холестерину, знижувати кров'яний тиск, захищати від серцевих захворювань та навіть сприяти зниженню ваги, передають ...