А ви це знали? Токсикологи попередили, чому не можна їсти пророслу картоплю

Картопля, що збереглася до весни, у якої вже утворилася велика кількість паростків, небезпечна для вживання в їжу. Про це розповіли лікарі-гастроентерологи, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.

Картопля, що належить до сімейства пасльонових, у нормі містить невелику кількість рослинного алкалоїду соланіну. Надлишок соланіну розпізнається організмом як отрута і призводить до різних розладів — від діареї та нудоти до порушень свідомості, тому вживати в їжу бульби, які містять велику кількість великих (більше ніж 3 см) паростків, не тільки не корисно, а й небезпечно, попередили експерти.

Вони додали, що картопля з маленькими паростками нешкідлива, проте позеленілі частини та самі паростки необхідно зрізати. Інші пророслі овочі, за словами гастроентерологів, для здоров'я не є небезпечними.

Однак тут важливо зазначити, що корисні властивості "залежалого" овоча вже не настільки виражені, як у свіжого, але не є шкідливими, попередили лікарі.

При цьому проросла цибуля може бути навіть корисною. Цікаво, що в "виростах" цибулі, яка довго зберігається, міститься багато рослинного білка, що може бути актуально для людей, які пропагують веганство. Така цибуля зовсім не отруйна і не втрачає своїх корисних властивостей, як і її "родич" часник, який теж можна вживати в їжу в пророслому вигляді, підсумували фахівці.

Всього дві ночі недосипання змушують нас відчувати себе старшими на роки! Що показали дослідження

середа, 24 квітень 2024, 18:54

Завдяки дослідженням вчені виявили, що всього лише дві ночі недосипання змушують людину почуватися на понад чотири роки старшою, ніж вона є насправді, передають Патріоти України. Відповідно до результатів дослідження, що були опубліковані в журналі Pr...

Перевірте себе! Тест у картинці визначить, як ви реагуєте на виклики долі

середа, 24 квітень 2024, 18:12

Справжня сутність людини розкривається у складних та стресових ситуацій. Іноді ми й самі дивуємося, своїм вчинкам у складні життєві моменти, хтось може проявляти неймовірну сміливість, а хтось може несподівано зрадити, передають Патріоти України. Проп...