Адвокат порадив "євробляхерам", як захистити себе від штрафу в 170 тисяч грн за нерозмитнене авто

Якщо порушення митних режимів транзиту чи тимчасового ввезення вчинено у період дії "старого" закону, до суду варто подати письмову юридично аргументовану заяву.

Раніше розповідалося про те, що "євробляхерів" почали масово штрафувати на суму в 170 тисяч грн за нерозмитнене авто. Дорожній адвокат розповів, як захистити себе від подібного грошового покарання. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із його міркуваннями.

Зазначається, що норми статей 470 та 481 Митного кодексу (транзит та тимчасове ввезення) щодо запровадження штрафів у розмірі до 170 000 грн. набрали чинності лише з 22.08.2019. До цієї дати диспозиція цих статей передбачала більш м`яку відповідальність (8 500 грн та 17 000 грн) і не передбачала конфіскації автомобіля.

Разом із цим, відповідно до ст. 58 Конституції, яка закріплює загальновизнаний принцип права, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їхнього вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
У рішенні Конституційного Суду № 1-рп/99 від 09.02.1999 у справі про зворотну дію в часі законів наголошується на тому, що до події застосовується той закон, під час дії якого вони настали або мали місце. Отже, посилення відповідальності за правопорушення, вчинені на момент дії "старого" закону, порушує вимоги ст.58 Конституції, а тому застосування до таких порушень "нових" штрафів є неприпустимим.

Тому, якщо порушення в частині не вивезення автомобіля на іноземній реєстрації було вчинено до 22.08.2019, то з урахуванням статті 58 Конституції, такі дії утворюють склад правопорушення за нормами закону, чинного на час вчинення правопорушення. А тому підстав для кваліфікації їхніх дій за "новим" законодавством немає.

Таким чином, якщо порушення митних режимів транзиту чи тимчасового ввезення вчинено у період дії "старого" закону, до суду варто подати письмову юридично аргументовану заяву із обґрунтуванням принципу незворотності дії закону у часі. На жаль, досить часто суди нехтують зазначеними нормами, та трактують їх на власний розсуд, а тому потрібно використовувати всі юридично можливі способи захисту аж до апеляційного оскарження.
Додамо, що "євробляхери" все ще сподіваються на ухвалення законопроєкту щодо доступного розмитнення, який й досі перебуває на розгляді у Верховній Раді. Зараз ставки розмитнення складені таким чином, що легалізація вживаного автомобіля у деяких випадках сягають 250-650% від його митної вартості.
Джерело: ТСН.ua

Все дуже просто! Як розігріти картопляне пюре, щоб зберегти смак страви

п’ятниця, 19 квітень 2024, 18:12

Досвідчені кухарі не рекомендують готувати картопляне пюре із запасом, оскільки наступного дня його практично неможливо подавати до столу. Смак страви стає зовсім не таким, як одразу ж після приготування. Якщо використовувати мікрохвильову піч, то це о...

Це справді працює! Експерти назвали овоч номер один, який регулює рівень цукру в крові

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:57

Можливо, ви вже неодноразово чули фразу обов’язково з'їжте всю броколі - і це зовсім не дивно. У цій дитячій пораді дійсно закладена частка правди, передають Патріоти України. Броколі відома своїми вражаючими перевагами для здоров’я. Вона не тільки ма...