Розлад, пов’язаний із вживанням алкоголю, – це поширена проблема зі здоров’ям, яка вражає мільйони людей у всьому світі. Попередні дослідження показали, що надмірне вживання алкоголю впливає не тільки на поведінку, але й викликає зміни в мозку, особливо в тих областях, які контролюють мислення, пам’ять і емоції, передають Патріоти України.
Нов дослідження, проведене в Федеральному університеті Сан-Паулу (Бразилія) показало, що люди, які одужують від алкогольної залежності, мають менше мозкової тканини в ділянках, пов'язаних з мисленням та емоціями, порівняно зі здоровими. Крім того, зміни в структурі мозку можуть впливати на те, наскільки серйозними стають проблеми з алкоголем у людини, пише Psy Post з посиланням на результати дослідження, які були опубліковані в журналі Psychiatry Research: Нейровізуалізація.
Провідна авторка дослідження Ізабель Крістіна Сеспедес та її колеги спеціально хотіли дослідити, чи пов’язані відмінності в об’ємі мозку, які спостерігаються у пацієнтів із розладом вживання алкоголю, з труднощами пізнання та настрою, і чи можуть ці зміни мозку допомогти пояснити, чому у деяких людей розвиваються більш серйозні проблеми, пов’язані зі вживанням алкоголю. Досліджуючи ці зв’язки, науковці сподівалися отримати чіткішу картину біологічних і поведінкових шляхів, які сприяють розладу.
Для дослідження було залучено дві групи чоловіків. Перша група включала 50 осіб, які нещодавно пройшли детоксикацію від алкоголю та проходили лікування, друга – складалася з 50 осіб, які не мали алкогольної залежності та були класифіковані як групи низького ризику вживання психоактивних речовин.
Всі учасники пройшли сканування мозку з високою роздільною здатністю за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ), що дозволило дослідникам виміряти об’єм різних ділянок мозку дуже детально. Також вони пройшли кілька тестів, призначених для вимірювання їхніх когнітивних здібностей та емоційного стану і заповнили анкети для самооцінки, які вимірювали рівень тривоги та депресії. Крім того, дослідники зібрали детальну інформацію про звички учасників вживати психоактивні речовини, їхню освіту та інші клінічні деталі, такі як сімейна історія розладу вживання алкоголю та попередні лікування.
В результаті досліджень вчені виявили, що група з алкогольними розладами мала помітно меншу кількість сірої речовини в кількох областях мозку порівняно з групою без цього розладу. Зменшення було особливо помітно в частинах лобової частки, яка, як відомо, бере участь у плануванні, самоконтролі та оцінці вибору, а також в областях лімбічної системи, яка допомагає регулювати емоції та довготривалу пам’ять.
Паралельно з цими мозковими відмінностями, люди з розладом вживання алкоголю гірше виконували тести на пам'ять. Вони мали труднощі з пригадуванням інформації як одразу після заучування, так і через деякий час, а також з розпізнаванням раніше показаних їм карток зі словами. Хоча відмінності у здатності приймати рішення між двома групами були менш вираженими, загальна картина свідчить про те, що зменшення об'єму мозку в певних ділянках пов'язане з гіршими когнітивними показниками та вищим рівнем тривожності та депресії.
Це свідчить про те, що емоційні труднощі, які відчувають люди з алкогольним розладом, можуть бути частково вкорінені в структурних змінах у мозку.
Правильне харчування є основою здоров'я, і одним із найважливіших елементів у нашому раціоні є білок. Однак, не всі білки однакові: важливо обирати джерела, які містять не лише білок, але й інші корисні речовини, передають Патріоти України. Високоякісн...
Посійте редиску взимку, щоб вже в березні ласувати смачним салатом зі свіжих овочів, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Взимку, коли ціни на овочі досягають небесних висот, багато родин не можуть дозволити собі додавати до щоденного меню т...