Зустрітися за чашечкою чаю з друзями чи знайомими - це вже добра традиція, яка закріпилася у житті багатьох із нас. При цьому в більшості випадків ми упевнені, що таким напоєм ми ще й приносимо користь своєму здоров’ю, адже чай має цілющі властивості й позитивно впливає на організм, передають Патріоти України.
Чай і справді приносить нам користь, проте є категорії людей, яким він або взагалі протипоказаний, або дозволяється лише у невеликих кількостях. Отже, давайте розберемося, кому ж чорний чай може нашкодити.
Чай небажано вживати людям, у яких є проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Такий напій збільшує секрецію шлункового соку, і якщо у вас були болі у шлунку, вони можуть загостритися.
При цьому в багатьох випадках проблем з ШКТ варто остерігатися саме чорного чаю. Зелений може переноситися краще. Проте якщо проблеми зі шлунком та іншими органами ШКТ серйозні, нашкодити може й зелений чай.
Особливо слід бути обережними з чаєм людям із язвою шлунку та підвищеною кислотністю. З такими проблемами потрібно обмежити кількість випитого напою.
У чаї міститься кофеїн. І хоча там його не так багато, як у каві, вживання чаю у великих дозах може збільшити концентрацію кофеїну, який потрапить у ваш організм. Як наслідок це призведе до збудження нервової системи, вплине на серцево-судинну систему і може підвищити тиск. Тому людям з гіпертонічною хворобою краще обережніше ставитися до вживання чаю, особливо чорного.
Загалом для дорослих людей вважається нормою вживання на день до 400 мг кофеїну. В одній чашці чорного чаю об’ємом 250 мл міститься від 15 до 70 мг кофеїну – ця кількість варіюється залежно від сорту чаю, тривалості заварювання тощо. В одній чашці зеленого чаю міститься від 25 до 45 мг кофеїну.
Чай, як і кава, може взаємодіяти з різними лікарськими препаратами, посилювати чи навпаки послаблювати їхню дію, провокувати побічні ефекти. Тому завжди варто радитися з лікарем, який виписує вам певні медикаменти, наскільки вони сумісні з вживанням кави, чорного та інших видів чаю.
І тут знову ж таки у всьому винен кофеїн. Він може збуджувати нервову систему, спричинити безсоння, головний біль тощо. Тому при вагітності не рекомендують пити чорний та усі інші види чаю.
У будь-якому разі щодо того, чи варто вам відмовитися від вживання чорного чаю або просто обмежити його кількість, краще порадитися із вашим лікарем. Саме він, знаючи точний стан вашого здоров’я, зможе відповісти, чи можна вам пити чорний чай, і які наслідки це матиме.
Якщо ви розглядаєте можливість дотримання раціону з низьким вмістом вуглеводів, врахуйте, що не всі вуглеводні продукти шкодять здоров'ю та провокують набір зайвої ваги. Ба більше, вони можуть підтримувати метаболізм і знижувати ризик серцево-судинних ...
Ідеальний відтінок губної помади визначається гармонійним поєднанням кольтору та світла, але якщо певний колір підвищує вашу впевненість, не зволікайте, використовуйте його, передають Патріоти України. Першим кроком до пошуку ідеального відтінку є врах...