Буде дуже смачно! ТОП-5 помилок при квашенні капусти, через які вона м'яка і не хрумтить

Квашена капуста - смачна і проста в приготуванні страва, хоча зробити її ідеальною виходить не завжди. Хочеться, щоб капуста була соковитою і хрусткою, а виходить суха і м'яка. У цій статті ми розглянемо 5 основних помилок і нюансів, які потрібно враховувати при квашенні капусти, передають Патріоти України.

Правильний сорт і вік

Молода капуста відмінно підійде для салату, тоді як для квашення варто брати пізні або середні сорти. Для активного бродіння важливий цукор, а саме в них його міститься найбільше. Вибирайте качани середнього розміру, бо їх зручніше шинкувати.

Обережно з зайвим повітрям

Коли процес бродіння запущений — у банці відбуваються процеси з утворенням вуглекислого газу, і якщо його не випускати — капуста стає м'якою та перекисає. Тому декілька разів на день треба чимось гострим штрикати капусту — тим самим випускаючи все повітря, яке скупчується в банці.

Нарізаємо правильно

В теорії капусту можна нарізати як завгодно і вона все одно вийде смачною, але чи буде хрустіти — велике питання. Ідеальний варіант-шинкування ножем на шматочки товщиною 5-7 мм.якщо використовувати кухонний комбайн або овочерізку, то шматочки вийдуть менше і того самого хрускоту не буде.

Правильна тара

Традиційний посуд для квашення капусти — дерев'яні бочки. Якщо таких в господарстві немає, то підійде скляна або емальована ємність. Важливо, щоб вона була цілою, без наскрізних тріщин і великих відколів. Алюмінієвий посуд для квашення капусти не підходить в принципі: метал викликає потемніння і гіркоту.

Особливості приготування

Якщо ви готуєте велику кількість капусти, то не потрібно різати її всю відразу, якщо тільки у вас не величезна бочка в якості тари. Готуйте декількома партіями: так її буде простіше перемішати, і вона вийде однорідною.

Найправильніший рецепт квашеної капусти — не потрібно ставити капусту в холодильник, процес бродіння буде швидше при температурі 20-22°C. Квасити потрібно від двох днів до тижня, щодня знімаючи піну. Пробувати її теж можна кожен день: коли смак і хрускіт вас повністю влаштують, тоді вона і буде готова.

Народні прикмети на 20 січня. Зимовий м'ясоїд. Традиції та забобони

понеділок, 20 січень 2025, 7:05

Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...

Варто знати! Чи справді кефір та йогурт такі корисні для мікрофлори

понеділок, 20 січень 2025, 5:40

Якщо у вас не має алергії, кисломолочні продукти, особливо кефір та йогурт, можуть бути корисними для кишківника. А при непереносності лактози також є шанс знайти альтернативу, але краще попередньо проконсультуватися з гастроентерологом, передають Патр...