Під час пандемії коронавірусу ми всі намагаємося знайти способи, які допоможуть зміцнити імунітет або перенести хворобу в легшій формі. Поряд з усіма загальновизнаними методами профілактики слід приділити увагу правильному харчуванню, що включає продукти з високим вмістом вітаміну D, передають Патріоти України з посиланням на Апостроф.
До слова, вчені провели ряд досліджень і зазначили, що вітамін D значно знижує ризик вірусних інфекцій дихальних шляхів, в тому числі Covid-19. Абсолютна стійкість організму до вірусу після вживання продуктів з вмістом вітаміну D, природно, не доведена, однак вони в будь-якому випадку будуть корисними в похмурі осінні дні.
У яких же доступних продуктах ми можемо знайти такий необхідний зараз вітамін D?
Оселедець
Найбільша кількість вітаміну D міститься у свіжому атлантичному оселедці - 1628 МО на 100-грамову порцію, у маринованому оселедці - в середньому 680 МО на 100 г. При тому що необхідна добова доза для людей у віці від 1 до 70 років становить 15 мкг (600 МО в міжнародних одиницях).
Підійдуть інші види жирної риби:
- палтус - 600 МО на порцію;
- скумбрія - 360 МО на порцію;
- сардини - близько 270 МО на порцію.
Печінка тріски
Печінка тріски, а саме її жир, також є джерелом вітаміну D - в одній чайній ложці міститься близько 450 МО. Зазначимо, що і оселедець, і печінка тріски - досить бюджетні продукти, які можуть собі дозволити всі.
Креветки
У креветках міститься значно менше вітаміну D, ніж в рибі, - приблизно 150 МО на 100 г. Але, на відміну від філе морських риб, цей морепродукт має мінімальну кількість жиру.
Яйця
Якщо ви не любите рибу, то джерелом вітаміну D для вас можуть стати яйця. Правда, вони містять всього близько 18-41 МО (одне велике яйце).
Гриби
Єдина рослинна їжа, з якої ви можете почерпнути порцію вітаміну D, це гриби. Гриби, вирощені у відкритому ґрунті, та ті, що мали доступ до сонячного або штучного світла, здатні синтезувати вітамін D. У грибах міститься від 5 МО до 2300 МО вітаміну D на 100 г.
Православна церква України 26 листопада за новим стилем вшановує пам'ять Георгія Побідоносця. Свято 26 листопада присвячене освяченню Георгіївської церкви у Києві, збудованій Ярославом Мудрим. Храм був зруйнований у 1930-ті роки. Однак традиція святкув...
Німці дуже ретельно ставляться до свіжості продуктів. Вони свято вірять у те, що одного разу заморожений продукт після розморожування не можна заморожувати знову. І все тому, що в ньому можуть виникнути шкідливі бактерії. Але це не зовсім так – за певн...