Через відключення світла може згоріти побутова техніка: Як її захистити

Після відновлення електропостачання українцям радять поступово вмикати прилади та використовувати захист від перепадів напруги. Це не лише збереже техніку, а й знизить ризик перевантаження енергосистеми. Про це розповіли в Міненерго. Різке відновлення електроенергії після відключень може супроводжуватися значними стрибками напруги, передають Патріоти України.

Це становить ризик не лише для роботи енергосистеми, але й для техніки, яка підключена до мережі. Якщо неправильно користуватися приладами, можна зіткнутися з їхнім виходом з ладу або навіть виникненням аварійної ситуації. Ключові рекомендації:

  • вимкніть потужні прилади із розеток;

Перед тим, як електропостачання буде відновлено, від’єднайте з мережі такі прилади, як обігрівачі, бойлери, електроплити чи духовки. Це зменшить ризик раптового перевантаження.

  • перевірте стабільність напруги;

Не поспішайте вмикати техніку одразу після повернення світла. Переконайтеся, що напруга у мережі стабільна. Якщо світло мигає або є підозра на нестабільність, краще почекати.

  • почекайте 10–15 хвилин;

Після відновлення електропостачання зачекайте кілька хвилин, перш ніж підключати прилади. Це допоможе уникнути навантаження на мережу одразу після включення.

  • використовуйте техніку почергово;

Не вмикайте всі прилади одночасно. Плануйте використання техніки так, щоб навантаження на систему було рівномірним. Наприклад, вмикайте бойлер після завершення роботи пральної машини.

  • встановіть захист від перепадів напруги;

Захисні пристрої, як-от реле напруги або пристрої захисного вимкнення (ПЗВ), можуть запобігти виходу з ладу техніки через перепади напруги. Вони автоматично вимикають прилади, якщо напруга нестабільна, і підключають їх після стабілізації.

  • використовуйте нічний час для великих навантажень;

Навантаження на енергосистему вночі є меншим, а напруга стабільнішою. Заряджання акумуляторів, прання чи нагрів води бойлером краще перенести на нічний час.

  • контролюйте роботу резервних джерел живлення.

Якщо ви користуєтеся акумуляторами чи інверторами, переконайтеся, що вони своєчасно переключаються з активного в пасивний режим. Це допомагає уникнути їхнього зношення.

Дотримання цих рекомендацій допоможе не лише уникнути поломок побутової техніки, але й сприятиме стабільності енергосистеми. Кожна дрібниця – від вимкнення обігрівача до використання реле напруги – зменшує ризик аварій та полегшує роботу енергетиків.

ТОП-3 хитрощі, які дозволять покращити смак гречаної каші

неділя, 22 грудень 2024, 23:10

Гречана каша сама по собі є дуже смачним гарніром, проте завжди можна покращити смак страви. Для цього спробуйте просто додати до рецепту деякі незвичні інгредієнти, передають Патріоти України. За допомогою яких продуктів можна покращити смак гречаної ...

А ви це знали? Чому черв'яки вилазять на дорогу під час дощу

неділя, 22 грудень 2024, 19:07

У дощовий день на тротуарах і дорогах можна побачити багато дощових черв’яків. Але що змушує черв’яків виповзати з безпечного ґрунту під час дощу? Є версія, що хробаки випливають на поверхню, щоб не потонути у своїх норах. Але це не так. Останнє дослід...