З першого погляду нешкідлива пізня вечеря після 21:00 може істотно збільшувати ризик інсульту і мікроінсульту, пише DailyMail, передають Патріоти України.
У новому дослідженні брали участь понад 100 тис. осіб із Франції, кожен із них заповнив до 15 щоденників харчування, де вказували час приймання їжі в будні та вихідні дні. Третина випробовуваних вечеряла раніше 20:00, а друга третина пізніше — після 21:00.
За добровольцями спостерігали протягом 7 років, за цей час учені зареєстрували близько 2 тис. випадків серцево-судинних захворювань, включно з інфарктами та інсультами. Люди, які вечеряли після 21:00, отримували інсульт або мікроінсульт частіше на 28%, ніж ті, хто сідав за стіл раніше 20:00.
Річ у тім, що під час еволюції наш організм пристосувався отримувати їжу на початку дня, тож пізнє перетравлення їжі підвищує рівень цукру в крові та кров'яний тиск.
Підвищений кров'яний тиск увечері, коли він має бути нижчим, ушкоджує згодом кровоносні судини та збільшує ризик утворення тромбів. Своєю чергою це призводить до інсультів і серцевих нападів.
"У моїй родині, як і в багатьох інших, завжди говорили, що не можна вечеряти занадто пізно, і наше дослідження показало, що в цьому може бути певний сенс. У наші дні сучасне суспільство працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень, тож не дивно, що людям часто бракує часу на своєчасну вечерю", — каже старший автор дослідження з Університету Сорбонни Париж-Норд Бернар Срур.
Проведене дослідження було зосереджене на рівні ризику серцево-судинних захворювань, який залежить від часу щоденного прийому їжі. Серед серцево-судинних захворювань були інсульти та мікроінсульти, що впливають на приплив крові до мозку. Сюди також входили ішемічні проблеми з серцем.
Результати показали, що з кожною пропущеною годиною вечері, ймовірність інсульту або мікроінсульту збільшувалася на 8%. Любителі пізньої вечері отримували підвищений ризик усіх типів серцево-судинних захворювань, що збільшується на 6%.
Зв'язок між часом приймання їжі та проблемами із серцем фіксувався здебільшого серед жінок, які становили 80% учасників експерименту.
Результат, значущий для чоловіків, полягав у тому, що кожна година пропущеного сніданку була пов'язана зі збільшенням ризику ішемічної хвороби серця на 11%. Але такі результати, можливо, були отримані тому, що в дослідженні брало участь занадто мало чоловіків для значущих статистичних результатів.
При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...