У сучасному світі люди, намагаючись схуднути, використовують різні методи. Одним із таких є інтервальне голодування. Воно передбачає споживання всіх щоденних калорій протягом вузького часового віконця, передають Патріоти України.
Про це повідомив лікар Кріс Завос. Він зауважив, що зазвичай це обмежене віконце коливається від 4 до 12 годин. А найпопулярнішим є спосіб 16:8 – тобто людина може їсти протягом восьмигодинного періоду, а голодувати має протягом 16 годин.
Раніше цей спосіб вчені повʼязували з покращенням різних кардіометаболічних показників здоров'я, а саме артеріального тиску, рівня цукру в крові та холестерину.
Ризики
Доктор філософії Віктор Вензе Чжун разом зі своєю командою провів дослідження, у якому вивчав звʼязок між інтервальним голодуванням і смертністю.
У результаті було зʼясовано, що ті, хто дотримувався 8-годинного вікна прийому їжі, мали на 91% вищий ризик смертності від серцево-судинних захворювань порівняно з тими, хто їм протягом 12-16 годин. Ба більше, у людей, які вже страждали на серцеві хвороби чи рак, був виражений підвищений ризик.
Окрім цього, дослідження виявило, що інтервальне голодування не знижує ризику смертності від усіх причин. Проте триваліший період прийому їжі (16 годин) був повʼязаний зі зниженням ризику смертності від раку серед хворих.
Лікар зауважив, що інтервальне голодування може мати короткострокові переваги, тоді як у довгостроковій перспективі це може бути небезпечним.
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...
Жоден ранок не обходиться без запашного напою, який бадьорить і заряджає енергією на весь день, передають Патріоти України. Розповідаємо, чи можна підігріти каву в мікрохвильовці, як це вплине це на якість і смак напою. Так, напій можна підігрівати у м...