Чи замислювалися ви, як ваші харчові звички впливають на тривалість життя? На перший погляд, здається, що для довголіття потрібно дотримуватися складних дієт чи витрачати багато грошей на харчові добавки, передають Патріоти України.
Однак секрет здоров’я може бути набагато простішим – у виборі їжі з мінімальною обробкою. Видання eatthis.com розповідає, як незначна зміна у вашому раціоні може суттєво покращити якість життя та зміцнити здоров’я.
Що таке – оброблена їжа?
Це продукти, які зазнали змін у своєму складі, наприклад, додавання консервантів, ароматизаторів чи інших хімічних компонентів. Найпростіший спосіб відрізнити їх – переглянути список інгредієнтів. Якщо продукт містить більше двох компонентів, він, скоріш за все, є обробленим.
Наприклад, куряча грудка, упакована із сіллю як консервантом, не вважається обробленою. Натомість ковбаси чи шинка, що містять ароматизатори й стабілізатори, – оброблені. Натуральний овес – необроблений продукт, тоді як готові вівсяні пластівці часто мають додаткові інгредієнти.
Обробленими також є багато напоїв: газована вода, енергетики, кавові коктейлі у пляшках тощо.
Чим небезпечна оброблена їжа?
Часто в таких продуктах містяться шкідливі добавки:
Ці речовини в невеликих кількостях можуть бути нешкідливими, але регулярне споживання значної кількості обробленої їжі може призвести до нестачі важливих поживних речовин і збільшення ризику захворювань.
Що обрати замість оброблених продуктів?
Натуральні продукти, які зазнали мінімальної обробки, є найкращим вибором. До них належать свіжі або заморожені фрукти та овочі, цільнозернові культури (овес, коричневий рис, кіноа), сухі боби та сочевиця, горіхи та насіння без солі й консервантів. Ці продукти багаті на клітковину, вітаміни, мінерали й антиоксиданти, які сприяють покращенню здоров'я.
Хоча відмова від оброблених продуктів може вимагати більше часу на приготування, вона дає важливу перевагу – підтримку вашого здоров’я. Вибираючи їжу в її природному стані, ви робите крок до довгого і здорового життя.
Носіння годинника на внутрішній стороні зап'ястя часто асоціюється з військовими та працівниками правоохоронних органів. Цей спосіб може здаватися незвичним для цивільних, але він має під собою ряд вагомих причин, що кореняться в тактичній необхідності...
Сильні м’язи та хороша фізична підготовка можуть майже вдвічі зменшити ризик смерті у разі захворювання на рак. Таких висновків дійшли вчені у дослідженні, опублікованому в науковому журналі British Journal of Sports Medicine, пише The Guardian, переда...