Чистильник організму №1: Які хвороби лікує буряк і для кого він небезпечний

Люди не раз чули про унікальні властивості звичайного буряка. Головна принадність цього овоча - корисні властивості буряка у вареної головки майже не втрачають своїх властивостей, передають Патріоти України.

Навіть після термічної обробки буряк залишається джерелом необхідних для повноцінного харчування вітамінів, мінералів, мікроелементів із таблиці Менделєєва (починаючи від калію і заліза і закінчуючи йодом і цезієм).

Буряк можна сміливо їсти хоч кожен день. Але є свої нюанси. Член Національної асоціації дієтологів і нутриціологів, wellness-дієтолог з медичною освітою Тетяна Кіхтєва в коментарі Главреду розповіла, в якому вигляді найкраще вживати буряк і кому не можна їсти буряк.

Що лікує буряк

Буряк підсилює перистальтику кишечника, має сечогінний та антипохмільний ефект. Його рекомендують:

  • при запорах;
  • при ожирінні (він регулює жировий обмін);
  • при хворобах печінки (перешкоджає накопиченню в печінці шкідливих речовин і жирів);
  • при гіпертонії й атеросклерозі (він підвищує кров'яний тиск);
  • під час вагітності (в ньому багато фолієвої кислоти);
  • якщо є проблеми зі щитовидною залозою (до його складу входить йод).

Також існує гіпотеза, що бетанін у складі буряка здатний затримувати розвиток злоякісних пухлин.

В якому вигляді найкраще їсти буряк

Кіхтєва рекомендує їсти буряк у квашеному вигляді. Саме квашений буряк - найкорисніший для організму. "Найкорисніше буде квашений буряк, адже він збереже весь свій вітамінно-мінеральний склад і після процесів ферментації ще буде і хорошою їжею для нашої мікрофлори. При варінні буряка руйнується клітковина і підвищується його глікемічний індекс, а сирий може дратувати слизову шлунка і кишечника, що потрібно враховувати людям із проблемами шлунково-кишкового тракту", - уточнила дієтолог. І додала, що сік з буряка потрібно обов'язково розводити водою.

Шкідливі властивості буряка: кому не можна їсти буряк

Сирий буряк не можна вживати при загостренні запальних захворювань шлунково-кишкового тракту і сечокам'яної хвороби, підкреслила Кіхтєва. "При синдромі роздратованого кишечника буряк буде провокувати газоутворення, болі і порушення стула. Також рекомендується стежити за кількістю вживаного буряка людям із цукровим діабетом - через високий вміст у ньому цукрів", - попередила експерт.

Психологічний тест! Оберіть карту - і дізнайтеся, які зміни очікують вас в особистому житті

п’ятниця, 29 березень 2024, 7:07

Часто романтичні відносини не відрізняються стабільністю. Тому непогано було б знати, які зміни чекають на вас у майбутньому, передають Патріоти України. Щоб не бігати до ворожок і не користуватися сумнівними ритуалами, пропонуємо пройти тест, який ро...

Народні прикмети на 29 березня: Печіть граків з тіста. Що варто зробити для благополуччя в родині

п’ятниця, 29 березень 2024, 7:05

Православна церква України 29 березня за новим стилем вшановує пам'ять мученика Марка Арефусійського, преподобного Іона Пустельника і святого Євстахія Віфінійського. За старим стилем у цей день згадують мученика Савіна. . 29 березня наші предки шанув...